Celkem šest jednotek hasičů bylo vysláno ve středu ve večerních hodinách k požáru v prostoru skládky pneumatik u Dolního Lánova. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů, hasilo se také pomocí pěny. Aby měli hasiči na místě dostatek vody, zřídili jedno čerpací stanoviště a vodu dovážely cisterny kyvadlově.

Požár zasáhl plochu asi 20x5 m, místy byla výška pneumatik i 1,5 m. Vedle skládky pneumatik bylo uskladněné také dřevo, kam se požár postupně šířil. Dřevo hasiči ochlazovali, aby předešli vyšší škodě. Pomocí místní techniky pak byla skládka rozhrnována a dohašovala se poslední ohniska.

Hasiči zasahovali při požáru na skládce pneumatik v LánověZdroj: HZS KHK

Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu operačnímu důstojníkovi kolem 03:20 hod. Na místě události byl ještě v noci vyšetřovatel hasičů, který provede podrobné ohledání požářiště za denního světla. Už teď je ale jasné, že vznikla škoda na uskladněném dřevu, které se vznítilo od sálavého tepla z hořících pneumatik. Škoda byla předběžně majitelem odhadnuta na 7500 korun, uchráněné hodnoty představují asi 270 tisíc korun.

Požár vznikl v prostoru skládky pneumatik, ale jak k němu došlo, to budou objasňovat vyšetřovatelé hasičů ve spolupráci s Policií ČR. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Vrchlabí a Trutnov a dobrovolné jednotky Hostinné, Vrchlabí 3 – Podhůří, Lánov a Horní Lánov.