Ve čtvrtek kolem půl desáté hodiny dopolední byl na operační středisko hasičů Královéhradeckého kraje nahlášen požár v objektu Lysečinské boudy na Trutnovsku. Bouda, která je významným objektem východních Krkonoš, je přitom v současné době uzavřena kvůli probíhajícím opravám.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Pece pod Sněžkou a Horního Maršova. Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o již rozvinutý požár v prostorách kotelny, která se nachází v těsné blízkosti hlavního objektu boudy.

Před příjezdem hasičů se pokoušeli požár za pomoci hasicích přístrojů neúspěšně uhasit zaměstnanci objektu, dva z nich se nadýchali zplodin hoření a po ošetření zdravotnickou záchrannou službou byli převezeni do nemocnice v Trutnově.

Hasičům se brzy podařilo zastavit šíření požáru z kotelny do hlavního objektu a v prostoru kotelny požár zlikvidovali. Budovu následně odvětrali a předali zástupci majitele. Příčina vzniku požáru je v šetření, jako pravděpodobné se jeví nesprávné nakládání s nevychladlým popelem. Předběžný odhad škody dosahuje výše 600 000 Kč (vybavení kotelny, elektroinstalační a vodovodní rozvody, poškození maleb a omítek hlavní budovy kouřem), uchráněné hodnoty představují 16 000 000 korun.