Požár byl na operační středisko profesionálních hasičů v Trutnově nahlášen zhruba dvacet minut po půlnoci. „Při příjezdu první jednotky na místo šel střechou hustý dým. Velitel zásahu se dozvěděl, že se v objektu nacházejí tři osoby. Příslušníci ihned vstoupili v dýchací technice a s vysokotlakým proudem do domu a vyvedli jednu osobu.

Další dva lidé byli při příjezdu první jednotky již mimo budovu. Všechny tři osoby byly odvezeny Rychlou záchrannou službou do vrchlabské nemocnice – dvě osoby byly popálené a jedna se nadýchala zplodin hoření. Jednotky pokračovaly dále v průzkumu vnitřních prostor a hašení. Přímo v ohnisku požáru byly nalezeny další dvě mrtvé osoby,“ sdělili k události trutnovští hasiči. „V současné době jsou stále na místě hasiči a objekt zajišťují, aby nedošlo k dalšímu zahoření. Uhořelá těla byla poslána na soudní pitvu.

Totožnost lidí zatím neznáme, nehoda se stále vyšetřuje. Až bude požár zcela uhašen, nastoupí na místo kriminalisté a vyšetřovatelé z HZS, aby pátrali po příčinách a okolnostech této události,“ sdělil policejní mluvčí Udo Ertner. Ředitel vrchlabské nemocnice Vladimír Dryml k případu uvedl: „Všichni tři zranění jsou zatím v naší péči, dva jsou popáleni lehce, jeden však má popáleniny na patnácti procentech povrchu těla. Proto ho budeme dnes transportovat do popáleninového centra v Praze nebo v Hradci Králové.“