“Hasiči po provedeném průzkumu zjistili, že se jedná o požár papíru a uskladněného materiálu ve třetím patře na chodbě,“ potvrdila našemu Deníku tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Pardubického kraje Vendula Horáková. Hasiči museli kvůli silnému zakouření objektu evakuovat patnáct osob. Jednu osobu, která se nadýchala jedovatých zplodin, hasiči vyvedli a dodali jí kyslík za pomoci křísícího kyslíkového přístroje. Tato osoba byla poté předána do péče zdravotníků. Dále hasiči provedli odvětrání zakouřeného prostoru pomocí přetlakové ventilace. Podle informací Pardubického deníku byl požár s největší pravděpodobností založen úmyslně. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku tisíc korun.

Podle našich informací došlo k požáru skladového prostoru - kumbálu - na domovní chodbě. Hořely tam nějaké papírové krabice, od toho pak chytily další věci v komoře,“ uvedl pro náš Deník na místě velitel zásahu. Jak ukázalo pozdější vyšetřování, požár někdo založil úmyslně. Deníku to potvrdila tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

“Škoda byla odhadnuta jen asi na tisíc korun. Hasiči kromě jedné osoby ještě evakuovali obyvatele dvou pater domu. Celkem se jednalo o patnáct lidí. Vyšetřovatel na místě určil jako příčinu požáru úmyslné založení a věc si přebírá policie,“ řekla Horáková. Nebylo tam vidět ani na krok, tma jako v pytli,“ okomentoval situaci na místě jeden z hasičů.

Hasiči museli chlapce s dýchacím přístrojem vynést na nosítkách. Nadýchal se totiž kouře. Od nich si ho pak do péče převzali lékaři záchranné služby, kteří mladíka převezli k dalšímu vyšetření do pardubické nemocnice. Podle dostupných informací by chlapec měl být již v pořádku a mimo nebezpečí.
“Právě jsem přicházel domů. Kluk bude snad v pořádku, nadýchal se kouře. Hned jak to půjde, jedu za ním,“ řekl Deníku mladíkův otec.