Autobus začal hořet naproti Hoffmanovým boudám v Janských Lázních na pravidelné lince Vrchlabí – Trutnov. Když řidič zpozoroval vycházející kouř z motorového prostoru, odstavil vůz na krajnici a všichni cestující bezpečně vystoupili. Nikdo nebyl zraněn.

„Řidič se snažil pomocí tří kusů ručních hasicích přístrojů požár uhasit ještě před příjezdem hasičů. To se mu částečně povedlo a hasiči provedli pouze dohašení motorového prostoru,“ poznamenala tisková mluvčí Martina žahourková. Při požáru došlo také k úniku oleje a nafty z autobusu. Hasiči zasypali uniklé provozní látky sorbentem a odstranili je z vozovky.

Příčinou vzniku požáru byla technická závada: došlo k ulomení zrezivělého držáku klapky motorové brzdy a vznícení plastové hadičky od povrchové teploty výfuku. Oheň se následně rozšířil na autoelektriku a rozvod hydrauliky. Poškozena byla elektrická instalace autobusu, brzdový systém a rozvody hydrauliky. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 40 tisíc korun. Uchráněné hodnoty na autobudu činí 400 tisíc.