Na místo se během několika minut sjeli profesionální a dobrovolní hasiči ze Semil. Ty na místě doplnili další dobrovolníci z Benešova u Semil a Košťálova.

„Ohnisko požáru bylo zjištěno v jedné z hal, kde hořela dodávka. Tu jsme částečně uhasili a poté ji pomocí cisterny s lanem vytáhli ven, kde proběhlo dohašení," popsal velitel zásahu Petr Kučera. Už při příjezdu hasičů stoupal z části haly hustý černý dým. Hasiči museli při hledání ohniska použít termokameru a dýchací techniku. Zatímco jedna skupina hledala ohnisko, druhá hasila mezistropní prostor zakouřené haly. „Až když jsme si byli jistí, že se požár nerozšíří nad další garáže, použili jsme k odvětrání přetlakovou ventilaci," pokračoval Petr Kučera, velitel zásahu.

Před poškozením hasiči uchránili dvě vozidla, která vytáhli včas ven. I přesto byla škoda zatím odhadnuta na nejméně jeden milion korun. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu rychle a ke kompletnímu uhašení požáru došlo zhruba po hodině.

Příčinou by měla být podle vyšetřovatele požáru technická závada na elektroinstalaci zaparkované dodávky. Od ní se požár nejspíš rozšířil do části objektu bývalé textilní továrny Kolora. Právě tento objekt patří mezi největší továrny na Semilsku.

Jen během uplynulého víkendu byli hasiči voláni zhruba ke dvěma desítkám zásahů na území Libereckého kraje. V sobotu museli krotit plameny tří požárů, v neděli zasahovali pouze u jediného požáru. Téměř polovinu zásahů tvořila technická pomoc.