Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena o půl třetí v noci. Hořet začalo v dětském pokoji ve druhém nadzemním podlaží. "Počínající požár záclony vzbudil dítě spící v pokoji. To se dostalo bezpečně ven a přivolalo svého otce, který se zpočátku snažil oheň hasit kbelíky s vodou. To se mu nepodařilo a od souseda přivolal hasiče. Z domu vyvedl jak malou dívku, tak i rodiče bydlící v přízemí," uvedla mluvčí krajského hasičského sboru Martina Žahourková.

Jako první na místo dorazili místní dobrovolní hasiči, kteří ihned začali s hašením požáru. Ten se mezitím rozšířil i na další hořlavé vybavení pokoje. Oheň se podařilo lokalizovat o půl páté ráno, zcela uhasit asi o hodinu později. "Po celou dobu hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích a kvůli skrytým ohniskům museli rozebrat část stavebních konstrukcí. Příčinou vzniku požáru byl elektrický přímotop v pokoji, od kterého se vznítila záclona," upřesnila mluvčí.

Plameny zničily nábytek, koberec, elektroniku apod. a poničily stropní konstrukci, omítku, malbu místnosti. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 350 až 400 tisíc korun. Uchráněné hodnoty na domě a dalším vybavení činí tři miliony korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

čtěte také: PODNAPILÁ ŽENA POSLALA AUTO DO KOLEJIŠTĚ 

Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem, Trutnova a Jaroměře, dobrovolné jednotky hasičů z Dubence a Velichovek.