"Hasiči prováděli hasební zásah, zároveň odpojili dům od elektrické energie i plynu a silně zakouřené prostory odvětrávali. V řadě domů se na jedné straně od zasaženého objektu nachází kancelářské prostory, dům na druhé straně byl obydlený. Jednotky prováděly průzkum, zda se v zasaženém prostoru nebo přiléhajících objektech někdo nenachází, objekty byly buď prázdné nebo nebyli obyvatelé požárem ohroženi," popsala mluvčí královéhradeckých krajských hasičů Martina Götzová a doplnila, že při události nedošlo ke zranění.

Požár se podařilo hasičům lokalizovat těsně po 23. hodině, dále pokračovali v dohašování ohnisek a rozebírání hořlavého materiálu. Asi 20 minut po půlnoci ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Do ranních hodin se pak na požářišti vystřídali na dohlídku dobrovolní hasiči.

Příčinu vzniku požáru zjišťují nyní vyšetřovatelé. "Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden a půl milionu korun. V požárem zasaženém domě došlo k prohoření stropů, majiteli byla doporučena kontrola statikem. Uchráněné hodnoty představují asi šest milionů korun," doplnila mluvčí.

Požár v podkroví hotelu ve Špindlerově Mlýně dostali hasiči rychle pod kontrolu.
V podkroví hotelu ve Špindlu hořelo. Záchranáři vyšetřili čtyři lidi

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a Jaroměř, a dobrovolní hasiči z JSDH Hajnice, Verdek, Žireč, Kuks. Družstvo ze stanice Trutnov drželo zálohu na královédvorské stanici pro případ jiné události.