„Ohlašovatel v sobotu ve 22:49 oznamoval, že je celý dům v plamenech. Tuto informaci potvrdila také místní jednotka z Poniklé, která byla u události jako první. Hasiči zřídili štáb velitele zásahu a rozdělili místo zásahu na dva bojové úseky. Na likvidaci použili čtyři vodní proudy," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Hasiči zasahovali v dýchací technice a postupně se střídali. Vodu dopravovali kyvadlově ze dvou čerpacích míst, přičemž jedno bylo z požární nádrže u tamní školy a druhé z hydrantu. Chvíli po půlnoci se podařilo hasičům zabránit dalšímu šíření, po jedné hodině ranní pak požár zcela zlikvidovali.  Na místě zasahovaly jednotky HZS LK PS Semily, HZS LK PS Jilemnice, Poniklá, Jilemnice, Jablonec nad Jizerou, Vítkovice, Vysoké nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou.

„Příčina požáru je v šetření hasičských vyšetřovatelů a Policie ČR, předběžně odhadnutá škoda činí 600 000 korun, hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 400 000 korun," dodala Zdenka Štrauchová.