Chalupa byla po příjezdu hasičů v plamenech, šlo již o třetí fázi požáru. "Hasiči se prosto snažili uchránit vedle stojící rodinný dům. Asi po půl hodině od příjezdu první jednotky hasiči lokalizací požáru zastavili šíření ohně a provedli na místě průzkum. Zjistili, že se v hořícím objektu nikdo nenachází. Částečně zděná a z části roubená chalupa byla uzamčena," informovala mluvčí hasičů Martina Götzová. Hasiči při zásahu použili několik proudů C a vysokotlaké vody. Jedním proudem také ochlazovali rodinný dům v sousedství, aby ho uchránili před požárem. "Objekt se nacházel na kopci a jednotky tak musely zřídit stanoviště pro čerpání vody k hasebnímu zásahu v nedalekém potoce. Při cestě k zásahu museli hasiči například překonat i takové překážky, jako byly ohradníky s hospodářskými zvířaty," popsala mluvčí.

Požárem došlo ke zničení střešní konstrukce, dále byly poškozeny stropní konstrukce a vybavení rekreační chaty. Vyšetřovatel příčin požárů předběžně vyčíslil škodu asi na jeden milion korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 1,5 milionu korun (rodinný dům a vybavení domu). Příčina požáru je nyní předmětem vyšetřování. Během události nebyl nikdo zraněn.

U požáru zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dále dobrovolní hasiči z Hostinného a Rudníku – Arnultovic. JSDH Rudník – Arnultovice pak dohlížela na místo požáru až do rána. Ostatní jednotky ukončily svůj zásah asi po čtyřech hodinách.