„Od povrchové teploty došlo ke vznícení benzinu a následnému požáru. Dotyčný byl v tu chvíli pod autem a i když se mu podařilo dostat ven, utrpěl vážné popáleniny v obličeji a na těle. Byl ošetřený přivolanou záchrannou službou, následně ho vrtulník dopravil do popáleninového centra v Praze," informovala mluvčí hasičů, Martina Žahourková.

Hasiči evakuovali z terasy nad garáží dva nájemníky a požár uvnitř lokalizovali. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova se čtyřmi zásahovými vozidly, dobrovolní z Horního Starého Města a Hajnice. Při jejich příjezdu hořelo v jedné části dvojgaráže, kde byl zaparkovaný osobní Opel. Objekt je přistavěný k obytnému domu pro sociálně slabší rodiny a střecha garáže sloužila jako terasa pro nájemníky domu.

„Zásah probíhal po celou dobu v dýchacích přístrojích, díky včasnému zásahu se požár nerozšířil na druhou část garáže, kde bylo nejen další vozidlo, ale i hořlavé látky a čtyři desetikilogramové propanbutanové lahve," doplnila Martina Žahourková.

Plameny zničily opravované auto, došlo k poškození elektroinstalace garáže, vrat, ručního nářadí a dalších věcí. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.