Hlášení o stoupajícím kouři viditelném z okolí Jívky se dostalo na operační středisko ve 14:48 hodin. Hořela stáj, kde se v tu chvíli nacházelo několik koní a zemědělská technika. V blízkosti hořícího objektu byla ohněm ohrožena ještě druhá stáj a kvůli silnému větru se plameny pomalu šířily i k blízkému lesu.

"Po příjezdu hasičů na místo události byl požár stáje v plném rozvoji, proto se soustředili především na to, aby zabránily jeho dalšímu šíření do okolí. Požár dostali pod kontrolu po třiceti minutách, kdy se jim podařilo chránit druhý objekt a zamezili také rozšíření dál do lesa," oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Z původního ohněm zasaženého objektu zůstala jen ohořelá zničená konstrukce stáje a zbytky hořícího sena. Hasiči je vyvezli ven a dohasili na louce. "Z hořící stáje stihli místní zaměstnanci vyvést koně, ale už se nepodařilo dostat ven zaparkovanou zemědělskou techniku, kterou tak plameny zničily. Jedna osoba byla při požáru zraněna, postarali se o ni zdravotničtí záchranáři," upřesnila mluvčí.

Ilustrační snímek.
Záchranáři z Krkonoš pomáhali v pátrání s pomocí dronů

Oheň se podařilo kompletně zlikvidovat krátce před 18. hodinou. Na požářišti zůstala pro jistotu místní dobrovolná jednotka hasičů z Jívky.

Příčina požáru je v předmětem vyšetřování. "Už teď je jisté, že škoda přesáhne výši jednoho milionu korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi dvou milionů korun," dodala mluvčí Martina Götzová.

U události zasahovali profesionální hasiči ze stanic Trutnov a Náchod, a dále dobrovolní z Radvanic, Jívky, Adršpachu, Police nad Metují, Teplic nad Metují a Malých Svatoňovic. Dobrovolná jednotka Trutnov-Horní Staré Město držela zálohu na stanici.

Karolína Erbanová s bronzem
Rychlobruslařka Karolína Erbanová nečekaně ukončila kariéru!