Požár byl na operační středisko HZS ohlášen v 19.20 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou s celkem pěti cisternami.

Při příjezdu hasičů na místo byl požár již v předposlední fázi hoření a plameny se rozšířily i na okolní les. Hasiči nasadili tři vodní proudy a požár ubytovacích prostor a zasaženého lesního porostu ve 20.05 hodin lokalizovali. V jednom ze zničených objektů se nacházela dvoukilogramová propanbutanová lahev, kterou hasiči našli a vynesli ven. Rozebrali zničené konstrukce a dohasili jednotlivá ohniska. Požár se podařilo uhasit o půl jedenácté.

Vyšetřovatel určil jako pravděpodobnou příčinu vzniku ohně nedbalostní jednání. „Pracovníci v jednom z objektů zatopili v kamnech, aby uvařili. Vzdálili se od místa a za několik desítek minut zjistili, že jsou oba objekty v plamenech a zavolali hasiče,“ uvedla mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Krkonošský národní park vyčíslil škodu na poškozených stromech v lese na 50 tisíc korun. Na maringotce a obytné buňce byla škoda odhadnuta na 30 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.