Hořet začalo v jedné z místností ve vrchní části domu. O pomoc volala z okna osmdesátiletá žena. Jako první na místo dorazila hlídka policistů, která se k ženě nejprve pokusila dostat vnitřkem domu. Policisté vykopli dveře, zjistili však, že se k seniorce nedostanou. Z bytu se totiž valil hustý dým a žár, šlehaly plameny a navíc došlo k explozi.

"Na místo se vzápětí dostavila první jednotka dobrovolných hasičů. Po přistavení žebříku policista s jedním hasičem vylezli nahoru a společnými silami křičící ženu přes okno vytáhli ven. Osmdesátiletou ženu, která nebyla viditelně zraněná, předali do péče záchranné služby," přiblížila zásah policejní mluvčí Iva Kormošová.

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý odpoledne u požáru v Hostinném v ulici U Konírny.
V Hostinném hořelo v podkroví domu, jeden člověk skončil v péči záchranářů

Po prohlídce bytu, kde se již žádná osoba nenacházela, policisté našli prázdnou nábojnici od samopalu, která zřejmě v době vykopnutí dveří explodovala, a několik nezabezpečených a volně ležících střelných zbraní. "Na místo se dostavil 48letý syn poškozené paní, který s ní sdílí byt. Doložil zbrojní průkaz na pět zbraní a předložil další dvě zbraně, které nepodléhají registraci. Kvůli tomu, že je byt po požáru neobyvatelný, nedá se dostatečně zajistit a muž nebyl schopen zbraně jinak bezpečně uložit, předal je do úschovy policistům. Za to, že nechal své legálně držené zbraně nezabezpečené, ho čeká správní řízení," uvedla Kormošová.

Při úterním požáru v bytovém domě v Hostinném v ulici U Konírny byla zachráněna osmdesátiletá žena.Při úterním požáru v bytovém domě v Hostinném v ulici U Konírny byla zachráněna osmdesátiletá žena.Zdroj: Policie ČR