„K požáru došlo ve druhém nadzemním podlaží a na operační středisko hasičů byl ohlášen jedenáct minut po druhé hodině," upozornila mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Hasiči z Trutnova, Horního Starého Města a Mladých Buků hned vyjeli na místo. „Zjistili, že čokoládová poleva, kterou zde ohřívali ve speciální nádobě, zvané stolice, nad plynovým hořákem, se přehřála a vznítila. Mistr směny se přiotrávil kysličníkem uhelnatým a zdravotníci ho museli odvézt do nemocnice," popsal situaci vyšetřovatel HZS Trutnov Libor Halouzka. Zmíněný muž se nadýchal kouře při hašení ohně. Hasiči mu poskytli předlékařskou pomoc a přivolali záchrannou službu. Dalších 20 zaměstnanců pekárny a cukrárny evakuovali mimo budovu.

S pomocí ručních sněhových přístrojů požár během necelé hodiny od ohlášení lokalizovali. „Prostor byl zakouřený a speciální přístroje na měření koncentrace plynu v ovzduší naměřily zvýšenou hodnotu oxidu uhelnatého. Bylo třeba prostor odvětrat," řekla mluvčí Žahourková. Z vyšetřování vyplynulo, že požár byl zřejmě způsoben nedbalostí při ohřevu čokolády.

„V nádobě je voda, která ohřívá čokoládu. Vlivem jejího odpaření došlo k přehřátí čokolády a protože v polevě je tuk, čokoláda se vznítila," konkretizoval Libor Halouzka a dodal, že zničeno bylo zhruba 30 kilogramů pochutiny. Celková škoda je odhadnuta na 70 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 400 tisíc korun