Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o požár výrobního a skladovacího objektu v plném rozsahu. Před příjezdem jednotek se ven samostatně dostalo několik zaměstnanců.

Do zásahu byla zapojena výšková technika HZS Libereckého kraje stanice Semily, Jablonec nad Nisou, Jilemnice a také z HZS Královehradeckého kraje stanice Jičín.

K zajištění dostatku dýchací techniky a plnění tlakových lahví pro dýchací techniku hasičů byl na místo povolán technický automobil chemický ze stanice Liberec. Velitel zásahu si vyžádal také deset velkoobjemových cisteren. Vodu hasiči čerpali z koupaliště v obci Kruh.

Během večera a noci se na místě vystřídalo devatenáct jednotek hasičů, z toho sedm jednotek z Královehradeckého kraje. „Z objektu hasiči zachránili hodnotný materiál, který ve spolupráci se zaměstnanci firmy přemístili ze skladu do venkovních prostor v areálu,“ popsala mluvčí HZS LK Lucie Hložková.

Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 19:27 hodin, kdy velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. Jednotky na místě zasahovaly ještě půl hodiny po půlnoci. Pro dohlídku nad požářištěm zůstaly na místě přes noc jednotky sboru dobrovolných hasičů Roztoky a Jilemnice. Dohašovací práce budou probíhat během čtvrtka, na který je současně plánováno také došetření události.