Požár byl ohlášený ve 20:33 hodin. Hořelo v drtícím stroji uvnitř kovové haly. "Od mechanických jisker ve stroji na kovový odpad se vznítil usazený prach ve strojním zařízení. Oheň se následně rozšířil odsávacím potrubím do mezistěn boxu a stropní konstrukce nad drtícím strojem. Hasiči po celou dobu zasahovali v dýchacích přístrojích a na lokalizace požáru nasadili několik vodních proudů," uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Požár dostali pod kontrolu ve 20:56 hodin. Poté museli postupně rozebrat plechové stěny a stropní konstrukci, kde se nacházela skrytá ohniska. "Stále hořela a žhnula tepelná izolace. Náročné rozebírání konstrukcí probíhalo až do úterý do půl druhé ráno, kdy byl požár zlikvidován," upřesnila Žahourková.

čtěte také: DEALERY PERVITINU CHYTILI PŘÍMO PŘI ČINU 

Plameny poškodily elektrorozvody a zařízení, plechové stěny a izolaci, dopravní pás, odsávací zařízení apod. "Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 150 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn," dodala mluvčí.

Spolu s dobrovolnými hasiči z Malých Svatoňovic u zásahu asistovali také hasiči z Batňovic, Úpice a profesionálové z Trutnova.

čtěte také: TRUTNOVŠTÍ STRÁŽNÍCI BUDOU HLÍDAT V MALÝCH SVATOŇOVICÍCH