deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Námořní cvičení: Ruská Tichomořská flotila zahájila rozsáhlé námořní cvičení v Japonském a Ochotském moři.
Zatýkání při protestech: Policie v Hongkongu zadržela desítky lidí demonstrujících při výročí krveprolití na pekingském náměstí Nebeského klidu.
Čínská loď u Tchaj-wanu: Americké námořnictvo zveřejnilo video s čínskou válečnou lodí plovoucí v citlivé vodní cestě rozdělující obě země.
Ukrajinská protiofenziva: Kreml tvrdí, že Ukrajina zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. Kyjev se nevyjádřil.
Počasí na pondělí: Bude zataženo až oblačno. Místy přijde déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 20 až 24 °C.
Válka na Ukrajině: Polský dobrovolnický sbor tvrdí, že se účastnil bojů v Belgorodské oblasti. Polsko propojení s ním oficiálně odmítlo.
Samosběr jahod začíná: Lidé zaplatí za kilogram jahod až o polovinu méně než za již natrhané jahody. Cena zůstává na loňské úrovni.
Vstup Švédska do NATO: Stovky lidí dnes proti vstupu země demonstrovaly ve Stockholmu.
Netanjahu nespoléhá na OSN: Poté, co obvinil inspektory OSN, že nedokážou čelit Teheránu, svolal vzácné válečné cvičení kabinetu.
Léčba rakoviny tlustého střeva: Američtí lékaři zjistili, že někteří pacienti by nemuseli podstupovat radioterapii ale jen chemoterapii a operaci.
Snaha zlepšení mentálního zdraví v Anglii: V rámci pilotního programu poprvé vyzkouší univerzální základní příjem ve výši 1 600 liber měsíčně, tedy 44 000 korun.
Protesty v Rusku: Tamní policie zatkla více než 100 lidí, kteří vyšli do ulic u příležitosti 47. narozenin Alexeje Navalného.
Postup bojů: Šéf ukrajinských pozemních sil uvedl, že vojáci země dosáhli dvou malých vítězství v provinciích Doněck a Luhansk.
Východolibyjské síly vyhostily tisíce Egypťanů: V Libyi nacházeli nelegálně. Vojáci je pěšky přes pozemní hranici deportovaly do Egypta.
Nepokoje v Senegalu: Senegalská vláda omezila v některých oblastech kvůli násilným nepokojům přístup k mobilnímu internetu.
Zranění na žebříku na rozhledně: Krajští hasiči v podvečer slanili zraněnou osobu z rozhledny nad Skuhrovem nad Bělou a transportovali ji k sanitce.
Válka na Ukrajině: Proukrajinská skupina ruských partyzánů prohlásila, že dva zajaté ruské vojáky předá ukrajinským úřadům.
Požár kupy větví: Hasiči likvidovali na parkovišti ve Skuhrově nad Bělou hořící hromadu větví. Škoda je asi 25 tisíc korun.
Lesní požár v okolí Bublavy: Hasiči už jeho šíření na Sokolovsku zcela zastavili. Les vzplál dnes odpoledne.
Požár rodinného domu v Pardubucích: Hasiči zasahují Ohrazenicích, kde zřejmě chytla pergola a od ní celý dům. Zraněná je jedna osoba.
Válka na Ukrajině: Řada kanálů kabelové televize na Krymu vysílala místo programu propagandistické video ukrajinské armády o protiofenzivě.
Snaha o pokles ceny ropy: Saúdská Arábie v důsledku toho oznámila další snížení těžby ropy o 1 milion barelů denně.
Válka na Ukrajině: Až 20 ukrajinských mužů je denně zatčeno za nelegální překročení hranic, řekl mluvčí tamní pohraniční stráže Demčenko.
Požár v Bavorském lese: Plameny v Národním parku se německým hasičům podařilo uhasit dříve, než se oheň masivně rozšířil.
Zjevení Panny Marie nejsou vždy skutečná: Papež tímto prohlášením zřejmě naráží na ženu, která přitahovala poutníky k soše u Říma. Tvrdila, že pláče krvavé slzy.