deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Hasiči stále zasahují v kodaňské burze: Polovinu 400 let staré budovy pondělní požár zničil, pokračuje likvidace zbývajících skrytých ohnisek.
Mercedes svolává 261 tisíc aut do servisu: Kontrolou mají projít SUV modely GLS a GLE z let 2013 -18 kvůli chybě softwaru ovládajícího převodovku.
Americký kongres projedná pomoc Ukrajině: Sněmovna reprezentantů dostane návrhy zákonu zřejmě v sobotu. Na pořadu budou i zbraně pro Izrael.
Baráž o účast v hokejové extralize: Do série hrané na čtyři vítězná utkání lépe vstoupilo Kladno, na svém ledě porazilo Vsetín 4:1.
Finále hokejové extraligy: Hokejisté Pardubic porazili ve druhém utkání Třinec 6:3 a vyrovnali sérii hranou na čtyři vítězné zápasy na 1:1.
Premiéři informovali o ruském vměšování: Petr Fiala a jeho belgický protějšek De Croo sdělili šéfům EU a členských zemí závěry vyšetřování vlivových sítí.
Začíná mimořádný summit EU: Hlavy států a vlád sedmadvacítky věnují první den jednání zejména situaci na Ukrajině a Blízkém východě.
Rozsudek zproštující Ukrajince je pravomocný: Státní zástupce ve věci potyčky v Brně, která skončila smrtí Roma, nepodal odvolání.
Drony Hizballáhu útočily na beduínskou vesnici: V obci 3 kilometry od libanonských hranic bylo zraněno 14 izraelských vojáků a 4 civilisté.
Online propaganda míří na americké volby: Účty napojené na Rusko zvýšily aktivitu a šíří štvavý obsah, uvedla společnost Microsoft.
Tenisový turnaj Barcelona Open: Španěl Rafael Nadal, zpět na kurtech po třech měsících léčení zranění, vypadl v druhém kole.
Řidič zahynul po čelní srážce na Táborsku: Záchranáři zasahovali u Slap, kde se střetla dvě osobní auta.
Aljašské aerolinky nesměly vzlétnout: Americký úřad je uzemnil asi na hodinu, příčinou byly problémy softwaru propočítávajícího váhu a rovnováhu letadel.
Koloběžkáři šlo o život: Záchranáři zasahovali u Oldřichovic na Frýdecko-Místecku. 32letý muž po srážce s autem utrpěl těžká zranění hlavy.
Švýcarsko zakáže hákové kříže: Parlament reagoval na vzestup antisemitských projevů, vláda musí předložit prováděcí předpis k vymáhání zákazu.
Vláda navrhla regulaci trhu s kryptoměnami: Připravila návrh zákona o digitálních trzích, dohledové pravomoci svěřuje České národní bance.
Senát navrhuje nechat Líně u Plzně armádě: Žádá proto lokalitu vyřadit ze zákona o strategických stavbách, návrh projedná Sněmovna.
České dráhy převzaly první RegioPantery: Vlaky od května začnou vozit cestující v Praze a okolí, v sobotu dopravce soupravu představí v Benešově.
Jméno Paul Escobar nemůže být ochrannou známkou: Rozhodl o tom soud EU v Lucembursku, poukázal na spojení s obchodem s drogami a lidským utrpením.
Petr Pavel bude s vládou jednat o Vrběticích: Po návštěvě Zlínského kraje poukázal na to, že v okolí vybuchlého muničního skladu není hotový pyrotechnický průzkum.
Kritik Boeingu vypovídá v americkém Senátu: Bezpečnostní technolog výroby vysvětluje svá tvrzení o porušení postupů, která podle něj ohrožují životnost Dreamlinerů.
Záměr gigafactory na severu Moravy čelí kritice: Spolek Zachovejme Poolší si stěžuje na nedostatek informací, bojí se ohrožení krajiny, chce referendum.
Soutěž o obnovu Strahova jde do druhého kola: Fotbalová asociace oznámila, že o podmínkách stavby nového stadionu bude nadále jednat jen s pražskou Spartou.
U Českých Budějovic havaroval autobus: V Lišově sjel do příkopu, zasahovali hasiči. 2 cestující vyvázli bez zranění, řidička měla pozitivní test na drogy. Železárny ve Veselí nad Moravou propouští: Podnik kvůli vysokým nákladům ukončil provoz tažírny trub, o práci přišlo 26 lidí.