deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Pytláci zabili v Jižní Africe více nosorožců: Loni ulovili 499 zvířat, o 51 více než v předchozím roce, navzdory snaze úřadů o jejich vyšší ochranu.
Pozemní personál Lufthansy chystá stávku: Odbory vyzvaly k třídennímu celostátnímu protestu, začít má ve středu.
Padlo 28 teplotních rekordů: Jde o stanice měřící alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Karviné, kde naměřili 18,7 stupně Celsia.
Policie našla u Alaina Delona zbraně: V jeho sídle bylo 72 střelných zbraní a 3000 nábojů, 88letý slavný herec na ně nemá podle úřadů žádné povolení.
Čáp z Českého Švýcarska dolétl k Dakaru: Stěhovavý pták ulétl téměř 5 tisíc kilometrů, nyní je zřejmě už na cestě zpět do Evropy.
Dluhy Jaromíra Soukupa: Firmě provozující TV Barrandov soud poskytl ochranu před věřiteli. Podle insolvenčního rejstříku dluží skoro miliardu.
Ruská policie zatkla Navalného právníka: Vasilij Dubov nyní doprovázel matku zemřelého lídra opozice . Zatkli ho v Moskvě pro "rušení veřejného pořádku".
Norský král Harald onemocněl v Malajsii: 87letý panovník do země přicestoval na soukromou návštěvu. Je hospitalizovaný kvůli infekci.
Itálie odmítla vyloučit Izrael z Bienále: Ministr kultury odmítl petici , která odkazovala na konflikt v Gaze. Tradiční akce v Benátkách začne v dubnu.
Sněmovna jednala 3 hodiny o programu schůze: Opoziční poslanci předkládali a zdůvodňovali 25 návrhů na další body k projednání.
Europarlament schválil předpis o biodiverzitě: Norma má za cíl chránit a podporovat druhou rozmanitost v přírodě, čelila kritice zemědělců.
Mladík vypadl v Trnavě z jedoucího vlaku: 22letý muž na místě zemřel, slovenská policie vyšetřuje okolnosti incidentu.
Voliči v Jerusalémě vybírají zastupitele: Komunální volby v izraelském hlavní městě mají nízkou účast. K urnám přišla zatím necelá třetina lidí.
Helfštýn přivítá první návštěvníky: Vyhledávaný hrad na Přerovsku bude v březnu otevřený o víkendech, sezona se naplno rozběhne o Velikonocích.
Praha má znovu leteckou linku do Taškentu: Přímé spojení s metropolí Uzbekistánu obstarají jednou týdně aerolinky Qanot Sharq. Spoj se vrací po 10 letech.
Ukrajina hlásí vzdušné úspěchy: Velení leteckých sil Ukrajiny tvrdí, že v úterý sestřelilo dva moderní bombardéry SU-35.
Hasiči zlikvidují nakažený chov na Vysočině: Na Třebíčsku zasáhla ptačí chřipka i geneticky cenný chov s 13 000 slepicemi ve Vanči.
Vlivní Češi mezi europoslanci: Mezi stovku nejvlivnějších podle výzkumné platformy EU Matrix patří Charanzová, Zdechovský, Kolaja, Dlabajová a Vondra.
Zelenskyj přicestoval do Saúdské Arábie: Ukrajinský prezident v království jedná o zprostředkování výměn zajatců i přípravě budoucího mírového summitu.
Becherovku kupují Poláci: ÚOHS povolil prodej likérky Jan Becher francouzskou společností Pernord Ricard polské skupině Maspex.
Německá policie dopadla členku krajně levicové RAF: Úřady po nyní 65leté Daniele Kletteové z Frakce Rudé armády pátraly více než třicet let, nyní je již ve vazbě.
Ruský soud uvěznil Olega Orlova: Spolupředseda organizace Memorial dostal 2,5 roku za údajnou diskreditaci armády, kritizoval válku na Ukrajině.
Nehoda uzavřela výjezd z Jáchymova: Hasiči zasahují u převráceného osobního auta na silnici z města směrem na Boží Dar, zraněné odvezli záchranáři.
Tusk jedná na Hradě: Prezident Petr Pavel přijal po summitu V4 k dvoustrannému jednání polského premiéra.
Jihočeská univerzita má nového rektora: Pavla Kozáka zvoleného loni v listopadu akademickým senátem jmenoval do funkce na první čtyřleté období prezident Pavel.