Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Nanopistole posouvá hranice v medicíně: Inovace se zrodila v Liberci. V Koclířově boural kamion: V poškozené nádrži bylo asi 300 litrů paliva. Museli zasahovat hasiči.
Itálii zasáhla první letošní vlna veder: Sardinie a Sicílie očekávají 44 stupňů. Důvodem je tlaková výše přicházející z Afriky.
Případ, který projednává plzeňský soud: Byly opilé, napadly mě, hájí se muž obžalovaný z útoku na Ukrajinky v Plasích.
Počet jaderných zbraní ve světě: Čína a KLDR za poslední rok opět zvětšily svůj jaderný arzenál, uvádí Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru.
Pořadatelé mohou zabavit vlajky: UEFA na zápase Ukrajiny s Rumunskem zakázala ruské vlajky.
Koleje v Brně odnikud nikam: Most v Merhautově už má trať pro šaliny bez šalin. Neposlal sanitku, pacient zemřel: Není to trestný čin, rozhodl soud.
Oprava Barrandovského mostu v Praze bude delší: Než silničáři očekávali. Důvodem je horší stav konzolí. Stále ale platí, že rekonstrukce skončí letos.
Případ vraždy řeší ústečtí policisté: Případ se stal na jedné z místních ubytoven. Podezřelý muž je zadržen. Hráči chtějí potvrdit dobrou formu z přípravy: Češi v úvodním vystoupení na ME zkusí zaskočit Portugalce s Ronaldem.
Úspěch Češek na ME: Seemanová a Janíčková byly nejrychlejší v rozplavbách stovky.
Počet letošních případů černého kašle: Překročil 20 tisíc. Víc bylo naposledy v roce 1958. Podle Státního zdravotního ústavu již ale dochází k poklesu.
Zřejmě nejdelší pravěká mohyla v Evropě: Objevili ji archeologové na Hradecku, má až 190 metrů. Jde o jeden z nálezů v trase budoucí D35 u H. Králové.
Praha žádá úpravy projektu Radlické radiály: Budou znamenat více tunelů a náklady zvýší o pět miliard Kč na 35 mld. Kč bez DPH, schválili radní.
Tragická dopravní nehoda v Pardubicích: Test RegioJetu ukázal, že aktivní národní zabezpečovač by jí zabránil. Firma vyvrací informace Správy železnic.
Odložení případu tragédie na FF UK: Univerzita Karlova podá proti usnesení stížnost s návrhem na úplné došetření všech souvislostí.
Od r. 2017 klesl počet lidí v exekuci: Konkrétně z 863 000 na 640 000. Ubylo i nově nařízených exekucí, roste ale podíl lidí s více exekucemi.
Výbuch munice ve voj. prostoru Libavá: Dle prvotních informací se zranilo devět vojáků. Dva z nich přepravil vrtulník.
Putin navštíví Severní Koreu: Ruský prezident sem zavítá v úterý a ve středu, pak odcestuje do Vietnamu. Oznámil to Kreml.
Čína zahájila vyšetřování: Konkrétně možného dumpingu ze strany dovozců vepřového z EU. Podle Reuters může jít o odvetu za cla na elektromobily.
Tragédie na Orlickoústecku: U Králík zavalila kopáče ve výkopu hlína, je mrtvý. Baník se vrátí na Bazaly: V plánu je stadion až pro 18 tisíc lidí.
Možná koupě hotelu a vysílače Ještěd: Jedná o ní Liberecký kraj, a to od Českých Radiokomunikací, umožnilo by to čerpat na obnovu dotace z fondů EU.
Tragická střelba na FF UK: Policie doručila prvním poškozeným usnesení o odložení. Žádá média, aby zatím nezveřejňovala informace o vyšetřování.