deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Záchranná práce v Indii: K vysvobození dělníků za závalem na stavbě tunelu v Himalájích zbývá pět metrů, uvedla vláda. Práce trvají tři týdny.
"Věčné chemikálie" ve vodě: Laboratní rozbory je našly ve zdrojích pitné vody 17 z 18 vodárenských společností v Aglii.
Dítě za volantem: Policisté v americkém Michiganu museli hodinu honit 12letého chlace, který sebral stavební stroj a začal s ním ujíždět.
Rozpočtová krize v Německu: Kancléř Scholz bude v Bundestagu vysvětlovat, jak bude postupovat po rozhodnutí soudu, který zablokoval 60 miliard eur.
Mezinárodní cena: Rodinná čokoládovna z Kutné Hory uspěla se dvěma výrobky na soutěži ve Florencii.
Kandidát na generálního tajemníka NATO: Favoritem na vedení Aliance od příštího roku je nyní končící nizozemský premiér Mark Rutte.
Počasí na úterý: Bude převážně zataženo, na většině území bude sněžit. Nejvyšší denní teploty dosáhnou -1 až +3 °C.
Předseda Evropské rady o Ukrajině: Dle Michela je třeba přesvědčit Maďarsko k přístupovým rozhovorům s Ukrajinou a posílit její podporu i vojenskou výrobu.
Milei se setká s Bidenovým poradcem: Nový argentinský prezident bude jednat se Sullivanem a dalšími představiteli Bílého domu. S Bidenem se neuvidí.
Lékaři věří v novou terapii roztroušené sklerózy: Injekce kmenových buněk do mozku pacientů se ukázala jako bezpečná a mohla by zastavit další poškození způsobené nemocí.
Rodiče dětem stále více dávají melatonin: Podle nové studie používá asi 18 procent dětí ve věku od 5 do 9 let jako pomoc k usnutí právě melatonin.
Válka na Ukrajině: Člen ukrajinské regionální rady okupovaném Chersonu je podezřelý z vlastizrady. Dodával Rusům pohonné hmoty a potraviny.
Olomouckým krajským předsedou ODS se stal Major: Ve funkci nahradil bývalého krajského náměstka Michala Záchu, který je obviněn v kauze silničních zakázek.
Blinken tento týden znovu navštíví Izrael: Americký ministr zahraničí poté plánuje navštívit i okupovaný Západní břeh Jordánu a Spojené arabské emiráty.
Válka na Ukrajině: Země ve spolupráci s Kyjevskou ekonomickou školou zahájila program pro startupy zaměřené na odminovávání.
Meta obviněná z vytváření cílených závislostí: Podle žaloby firma provozující Instagram a Facebook záměrně vytvořila platformy tak, aby se na nich děti staly závislé.
Sunak zrušil schůzku s řeckým premiérem: Mezi britskou a řeckou vládou vypukla diplomatická roztržka kvůli Elginským mramorům.
Ptačí chřipka zabila v Argentině stovky plameňáků: V severozápadní části země zemřelo v důsledku epidemie ptačí chřipky přes 220 ptáků, potvrdili úřady.
Rusko bude na konferenci OBSE v Severní Makedonii: Na konferenci Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě dorazí, pokud Bulharsko povolí přelet nad jejich zemí.
Obnovení důvěry lidí v ODS: Podle Fialy je potřeba zrušit oblastní sdružení ODS v Přerově v souvislosti s korupční kauzou silničních zakázek.
Válka v Izraeli: 11 rukojmích zadržovaných Hamásem bylo předáno pracovníkům Červeného kříže a jsou na cestě do Izraele, uvedla armáda.
Nová polská vláda Morawieckého složila přísahu: Očekává se ale, že tento kabinet v prosinci skončí, protože podle všeho nezíská podporu v Sejmu.
Dálnici D3 čekají úpravy: Kvůli železničnímu tunelu se bude muset zřejmě zbourat část hotové D3 u Ševětína. Kauza manipulace veřejných zakázek v Pardubicích: Šest obviněných skončí ve svých funkcích na magistrátu a v městských firmách. Město také zpřísní zadávání zakázek.
Jourová v Kyjevě: Místopředsedkyně Evropské komise ocenila snahy Ukrajiny v boji proti korupci, uvedla agentura Ukrinform.