Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Putin letí na návštěvu Severní Koreje: Na mezinárodním letišti v Pchjongjangu začala přistávat první letadla ruského prezidenta.
Výbuch propanbutanové láhve v Konárovicích: Hasiči zasahují v rodiném domě u Kolína. Jednu zraněnou osobu předali záchranářům.
Válka v Pásmu Gazy: Podle OSN způsobila bezprecedentní znečištění půdy, vody a ovzduší, zničila kanalizace a zaplnila toto území sutinami.
V Holubím domě hoří odpad: Hasiči zasahují v dýchací technice na vlakovém nádraží v Hradci Králové. V budově se nenachazejí žádní lidé.
Válka na Ukrajině: Generální prokurátor Kostin obvinil ruské jednotky, že v Doněcké oblasti uřízly nebo uťaly hlavu ukrajinskému vojákovi.
Nový ředitel pražské Ústřední vojenské nemocnice: Od 1. července jím bude neurochirurg Václav Masopust. Ve funkci vystřídá Miroslava Zavorala.
Co si Češi myslí o válce na Ukrajině: Přibližně dvě třetiny Čechů by podpořily rychlé ukončení války i za cenu územních ztrát ve prospěch Ruska.
Kovy je stále nejznámější český influencer: Na druhé místo se ale v žebříčku dostal Martin Mikyska vystupující jako Mikýř.
Zemětřesení v Íránu: Na severovýchodě země dnes zemřeli nejméně čtyř lidé a dalších 120 se zranilo.
Požár trávy na náspu železniční tratě: Osádky čtyř cisteren odpoledne vyjeli do Ševětína. Požár vypálil trávu na ploše asi 15 m2. Škoda je nulová.
Stanjura na konferenci Reforma státu: Česko by mělo víc řešit efektivitu výdajů ze státního rozpočtu a reformovat systém odměňování státních úředníků, řekl.
Maďarsko představilo priority svého předsednictví: Jeho logem je Rubikova kostka a mottem heslo Make Europe Great Again.
Zpěvák Timberlake byl zatčen: Čelí obvinění z řízení pod vlivem alkoholu na newyorském Long Islandu. Agentuře AP to anonymně sdělil policejní zdroj.
Maďarsko podle Orbána podpoří Rutteho v čele NATO: Země už není proti nástupu dosluhujícího nizozemského premiéra do funkce generálního tajemníka NATO.
Nehoda na D2: Hasiči zasahují na dálnici u Staroviček, kde se převrátilo nákladní auto. Nikdo se nezranil. Provoz je dočasně omezený.
Nehoda na železnici v Huslenkách: Na nechráněném železničním přejezdu ráno zkřížila cestu projíždějícímu vlaku řidička osobního auta. Nikdo se nezranil.
Nehoda na D1: Pražští hasiči zasahují u Čestlic u srážky tří osobních aut. Zásah blokuje provoz.
Čeští žáci si nevěří v kreativitě: Podle výsledků mezinárodního testování PISA prokázali třetí nejnižší míru sebedůvěry mezi zeměmi OECD a EU.
Porušení práva na spravedlivý proces: Město Vsetín podá v kauze vystěhování Romů v roce 2006 stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.
Lipavský o vztazích mezi Českem a Slovenskem: Podle ministra jsou nadstandardní a je třeba o ně dbát. Vůle k tomu je na obou stranách, prohlásil.
Pomoc Ukrajině: Itálie údajně dodá zemi v rámci dalšího balíčku pomoci rakety dlouhého doletu Storm Shadow.
Výstava o české stopě v lékařství: Návštěvníci pražského Národního technického muzea uvidí české historické protézy, šlapací zubní vrtačku a další pomůcky.
Čeští hasiči jsou nejlepší na světě: V soutěži GRIMPDAY v Belgii vyhrál tým z Královéhradeckého kraje. Je ta nejlepší mezi světovou špičkou záchranných týmů.
Maturitu by mohla nahradit takzvaná absolventka: Komplexní absolventská práce s obhajobou by dle ministerstva školství byla vhodná hlavně u odborných oborů s maturitou.
Vražda na ubytovně v Ústí nad Labem: Policejní komisař zahájil trestní stíhání 51letého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy. Chce ho vzít do vazby.