Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Památkáři vystavili v Opavě poklad: Archeologové ho našli loni v prostoru školního hřiště v ulici Praskov. Obsahuje hlavně uherské dukáty a pražské groše.
Blažek se zastal gruzínské vlády: Ministr spravedlnosti odmítl její označování za proruskou. Uvedl to na česko-gruzínském právnickém fóru.
Formule 1 se vrací do Evropy: Úřadující šampion Verstappen chce v Imole obnovit vítěznou vlnu.
Ficovy kompetence: Kaliňák neřekl, zda je někdo převezme. Bezpečnostní rada státu o tom dle něj nejednala a vláda funguje ve stand. režimu. Slova slovenského ministra vnitra: Atentátník, jenž útočil na Fica, byl osamělý vlk, nebyl členem politické skupiny; zprávy o činnosti vlády měl z médií.
Česká policie zvýšila ostražitost na MS v hokeji: Stalo se tak po atentátu na Fica, a to zejména v Ostravě, kde hrají Slováci, řekl ČT mluvčí policejního prezidia.
Tragédie rodiny z Jihlavy: Otec prohrál v hazardu miliony korun svého postiženého syna. Chce to odčinit. Senior na Opavsku ohrožoval ženy plynovou zbraní: Na místě byla i zásahovka.
Ministři 15 zemí EU včetně ČR žádají Komisi: V dopise chtějí, aby společně se státy navrhla nová řešení, jak zabránit nelegální migraci do Evropy.
Fiala nebude měnit své návyky a způsob práce: Řekl to v souvislosti s útokem na Fica. Politik má chodit mezi lidi a diskutovat s nimi, dodal. S čím spojují politologové atentát na Fica: S dlouhodobou polarizací slovenské společnosti. Cestou ven je podle nich semknutí se kolem zásad právního státu.
Slova Lipavského po schůzce s řeckým protějškem: Mezi Českem a Řeckem je prostor pro posílení obchodní spolupráce, řekl. Země spolupracují i v pomoci Ukrajině.
Oprava Barrandovského mostu: Silničáři ji nestihnou dokončit do konce prázdnin, důvodem je horší kvalita betonové konstrukce, řekl ředitel TSK.
Výdělek šestice největších českých bank: V 1. čtvrtletí vydělala 17,9 miliardy Kč, o pětinu víc než před rokem. Za nárůstem jsou vyšší příjmy z poplatků.
Slovenská vláda nechce vyhlásit výjimečný stav: Může k tomu přistoupit, kdyby se situace zhoršila, řekl ministr obrany Kaliňák. Zábřežští místo útoku na Fica v Handlové znají: Města jsou desetiletí partnery. Poslední rozloučení s tanečníkem Harapesem: Uskuteční se 27. května v poledne v Národním divadle. Baletní mistr zemřel ve středu ve věku 77 let. Pokus o atentát na Roberta Fica: Podle slovenského ministra vnitra Matúše Šutaje Eštoka byl útok politicky motivovaný. Útočníkovi vadila politika vlády. Ficův stav zůstává vážný: Premiér nadále není mimo ohrožení života, uvedl Kaliňák. Zranění způsobená čtyřmi střelnými ranami jsou rozsáhlá.
Problémy Kovosvitu v Sezimově Ústí: Z 220 zaměstnanců jich podalo výpověď 25, ostatní se rozhodují. Nedostali mzdu za březen ani duben, řekl dnes odborář.
Rating Baa2 se stabilním výhledem: Ratingová agentura Moody's jej potvrdila národnímu dopravci České dráhy. Díky postavení na trhu a podpoře od vlády.
Hospodaření bankovního holdingu: J&T Finance Group v r. 2023 hospodařil s čistým ziskem zhruba 7 mld. Kč, což je meziroční nárůst o 71 procent.
ČEZ investuje do r. 2030 v Ústeckém kraji 100 mld.: Konkrétně do přeměny energetiky a teplárenství. Zachová tak systém centrálního zásobování teplem.
Správce zásobníků plynu Gas Storage CZ: Loni ztrojnásobil provozní zisk na 1,4 mld. Kč. Tržby stouply o polovinu na 2,47 mld. Firmu loni koupil stát.
Kamarádi založili sbírku: Nešťastný skok do bazénu Martinovi změnil život.