deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Nové dodávky vojenského vybavení: NATO nepoleví v podpoře Ukrajiny, je to cesta k míru, řekl generální tajemník Jens Stoltenberg.
Největší tuzemský telekomunikační operátor: Společnost O2 loni zvýšila zisk o desetinu na 6,5 miliardy korun.
Modrá kolečko za osm dolarů měsíčně: Twitter příští týden spustí předplatné pro ověřovací ikonu, oznámil Elon Musk.
K 26. březnu 2021 bylo v ČR 2 317 276 domů: Ve srovnání s předešlým sčítáním v roce 2011 tak přibylo přes 159 tisíc domů.
Snaha o nezvyšování cen pohonných hmot: Ghanská vláda se připravuje na nákup ropných produktů za zlato a ne za dolarové rezervy.
Průzkum v Polsku: Většina Poláků si přeje, aby si uprchlíci z Ukrajiny, kteří nyní žijí v Polsku hradili alespoň část svých nákladů sami.
Kontrola ministerstva školství v Cermatu: Byly odhaleny chyby v zadávacím řízení i plnění smlouvy s firmou Konica Minolta.
Schváleno vládou: Kabinet Petra Fialy schválil návrh zákona o ochraně oznamovatelů navzdory doporučení svého poradního orgánu.
Na Slovensku hořel bytový dům: Požár v Prešově na východě země si vyžádal dvě oběti na životech a dva zraněné.
Při akci Asanace šikanovali disidenty: Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v případu bývalých příslušníků StB. Nesouhlasí s promlčením.
Energetická síť v ukrajinské metropoli: V Kyjevě se podařilo obnovit dodávky tepla to zhruba třetiny domácností. Polovina spotřebitelů je bez dodávek elektřiny.
Zpráva britských tajných služeb: Ruští záložníci vyslaní do bojů na Ukrajině jsou nedostatečně vycvičení a špatně vybavení.
Uzavřená silnice: Kolem sedmé hodiny ráno došlo v Plzni na silnici cislo I/27 ve směru z Klatov k nehodě čtyř automobilů.
Objev pod Koloseem: Archeologové našli fragmenty kostí medvědů a kočkovitých šelem, které se pravděpodobně účastnily gladiátorských zápasů.
Rusové útočí na Záporoží: První informace hovoří o tom, že byla poškozena nemocnice, píše server Ukrajinska pravda.
Test ponorky: Nová ruská ponorka s dieselovým pohonem Magadan odpálila v Japonském moři střely s plochou dráhou letu Kalibr.
Pálava či Fratava: Po odrůdách vinné révy se jmenují nové vlaky, které nakupuje Jihomoravský kraj. Již začaly vozit první cestující.
Německá ekonomika vzrostla: HDP Německa ve 3. čtvrtletí podle statistiků vzrostl oproti předchozímu kvartálu o 0,4 procenta.
Muž spojený s kauzami exhejtmana Haška: Prezidentskému kandidátovi Josefu Středulovi údajně radí lobbista Jan Slánský.
Napětí mezi sousedními zeměmi: Írán informoval OSN, že jejich útoky na Kurdské povstalecké skupiny v severním Iráku jsou aktem sebeobrany.
Ukrajinský generální štáb: Ukrajinští vojáci odrazili ruské útoky u 11 obcí na východě země a způsobili nepříteli ztráty na jihu Ukrajiny.
Koalice s ultranacionalisty: Vítěz izraelských voleb strana Likud se dohodla na vládní koalici s krajní pravicí.
Maskoty manévry na Twitteru: Nový majitel sociální sítě oznámil, že amnestie na dříve pozastavených účtech na Twitteru začne příští týden.
Šance být hlavou státu: Ministerstvo vnitra dnes oznámí, které prezidentské kandidáty připustilo k volbám.
Bývalá kancléřka prý už neměla moc: Angela Merkelová v rozhovoru pro Spiegel přiznala, že ke konci svého mandátu už na Putina neměla žádné páky.