deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Tragédie na severu Itálie: Nejméně 21 mrtvých si vyžádala nehoda autobusu nedaleko Benátek. Autobus ze zřítil na trať, zřejmě v něm byli turisté.
8. kolo extraligy: Hokejisté Sparty porazili v předehrávaném utkání Vítkovice 3:2 a sedmou výhrou se vrátili se do čela extraligy.
Předseda Sněmovny reprezentantů čelí odvolání: Dolní komora amerického Kongresu přijala k projednání návrh na zbavení republikána McCarthy funkce.
Olympijská kvalifikace volejbalistů: Čeští reprezentanti prohráli v v Riu de Janeiro i třetí zápas. Kubě podlehli jednoznačně 0:3.
Odbyt aut v USA: Velké automobilky hlásí skokový růst prodejů nových aut. Například GM vzrostly prodeje mezikvartálně o pětinu.
První vstup na burzu: Pro kapitál na americkou burzu se chystá německý tradiční obuvnická fima Birkenstock. Chce získtat 1,6 miliardy dolarů.
Žena v ohrožení: Policisté vyhlásili pátrání po 49leté ženě z Hradce Králové. Jsou obavy, že Gabriela Bečková je v nebezpečí života.
Silniční mýto podraží: Roční příjem státu z mýtného je kolem 14 miliard korun. Zvýšení mýtného by mělo přinést 1,4 až dvě miliardy korun navíc
Podpora Arménie: Francouzská vláda "souhlasila", že do kavkazské země pošle vojenské vybavení, uvedl zástupce kabinetu.
Odolnější kávovníky: Řetězec Starbucks, který uvádí, že nakupuje 3 % světové produkce kávy, šlechtí odrůdy arabicy pro teplejší klimata.
Nový technický ředitel Fotbalové asociace: Šestačtyřicetiletý bývalý obránce a reprezentant byl touto funkcí dočasně pověřen od července.
Sbližování aerolinek: Konsorcium holandské KLM a Air France koupí pětinový podíl ve švédské SAS.
Protest na pražské magistrále: Aktivisté Poslední generace opět omezují provoz v centru Prahy. Násilník v cele: Plzeňský soud poslal 36letého muže, který brutálně zranil manželku, do vazby.
Rusko zakáže služby VPN: Od jara nebude v zemi možné používat virtuální privátní sítě umožňující přístup k blokovanému internetovému obsahu.
Dražší Netflix: Podle deníku WSJ streamovací platforma zvažuje v souvislosti se stávkami herců zvýšení předplatného bez reklam.
Nejvíce hostů od 80. let: Mnichovský pivní festival Oktoberfest, který dnes končí, navštívilo podle předběžné bilance 7,2 milionu lidí.
Podezřelá sbírka: Pochybností o webu doprejlecbu.cz přibývá. Prověřuje ho moravskoslezský krajský úřad. Sbírka totiž nemá jeho povolení. Teplotní rekordy: Čtvrtina stanic v Česku hlásí nejvyšší říjnovou teplotu od začátku měření. V Dobřichovicích a Doksanech bylo 29,8 °C.
Hunter Biden před soudem: Syn amerického presidenta odmítl vinu ve věci federálnách obvinění z ilegálního nákupu a držení zbraně.
D2 uzavřená na 16. kilometru: Dálnice je neprůjezdná po nehodě kamionů nedaleko Nosislavi na Židlochovicku. Na místě pracují hasiči.
Nejstarší parašutistka: 104letá žena z Chicaga usiluje o rekordní zápis po nedělním tandemovém seskoku z výšky čtyři killometrů.
Arménie vstupuje do Mezinárodního trestního soudu: Poslanci kavkazské země schválil jeho Římský status. Moskva hrozí zhoršením vztahů.
Odpovídající diplomatické zastoupení: Premiér Fiala řekl, že Česko by mělo v Moskvě mít diplomaty na stejné úrovni jako spojenci. Ti mají velvyslance.
Putinovy plány: Podle listu Kommersant možná dosavadní prezident oznámí kandidaturu na svůj pátý mandát v listopadu na ruském Expu.