Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Rusko hlásí vzdušný útok na Krasnodarský kraj: Oblast na jihozápadě země nedaleko okupovaného Krymu zasáhla vlna dronů. Podle místních úřadů zranily 6 lidí.
Střední školy zveřejnily výsledky zkoušek: Za druhé kolo jsou od pátku dostupné v online systému DiPSy spolu s nabídkou oborů pro třetí kolo.
Ukrajina vykazuje hospodářský růst: Hrubý domácí produkt bojující země v květnu meziročně dosáhl 3,7 %, ukazuje předběžný odhad ministerstva hospodářství.
Sněmovna rozhoduje o korespondenční volbě: Kontroverzní změnu zákona umožňující Čechům v zahraničí hlasovat poštou čeká poslední hlasování hodinu po poledni.
Dnes bude skoro jasno až polojasno: Nejvyšší denní teploty 28 až 33 °C, v 1000 m na horách kolem 24 °C.
Španělští fotbalisté zdolali Itálii 1:0: Rozhodl vlastní gól Riccarda Calafioriho. Výhrůžky smrtí, krádež: Na magistrátu v Prostějově napadla pětice mužů dvě ženy. Únik plynu: Hasiči evakuovali v Plzni obyvatele části panelového domu. Tragická střelba na filozofické fakultě: Komise prověřuje postup lékařky, která vydala střelci potvrzení k držení zbraní. V Litomyšli byl prodán historický objekt: Vilu Klára změní Kubíkovi na boutique hotel za 180 milionů. Pošta vydraží dům ve Vrchlabí za miliony: Na prodej bude i budova ve Svobodě nad Úpou. Dorazily zbylé klisny: Stádo divokých koní v Novohradských horách je kompletní.
Rozhodnutí slovenské sněmovny: Schválila nový zákon o veřejnoprávní Slovenské televizi a rozhlasu.
18letý Dudycha zaběhl český rekord na 800 metrů: Na mítinku v Bydhošti se mu povedl výkon v čase 1:44,82. Výkon Lukáše Vydry z roku 1989 překonal o dvě setiny.
Významné rakouské vědecké ocenění: Český rostlinný biolog Jiří Friml dostal rakouskou Wittgensteinovu cenu.
Tragická dopravní nehoda na Litoměřicku: U Třeboutic havaroval motorkář. Záchranáři mu už nemohli pomoci, utrpěl zranění neslučitelná se životem. Tornádo, hlásili hasiči: Sasko zasáhla ničivá supercela, nechala za sebou spoušť.
Prezident Pavel zakončil návštěvu Ústeckého kraje: Problémem vyloučených lokalit je jejich koncentrace na malém území, uvedla hlava státu.
Anglie remizovala s Dánskem: Na Kaneův gól odpověděl Hjulmand.
Kriminalisté pátrají po pachatelích: V Dobříši napadla skupina útočníků chlapce a způsobila mu těžké zranění.
Mathias Vacek deklasoval konkurenty: Má první domácí titul z časovky.
Závada v olomoucké teplárně: Škodliviny neohrožují občany, ujistil magistrát.
Plavkyně Barbora Seemanová byla suverénní: Ovládla na mistrovství Evropy závod na 200 m volný způsob. Po zlatu na stovce získala v Bělehradě druhý titul.
Zemřel herec Donald Sutherland: Kanaďanovi bylo 88 let. Zářil ve filmech Obyčejní lidé, Tucet špinavců či MASH. Byl protiválečný aktivista. Francie narazí na Nizozemsko: O Mbappého zlomený nos se zajímá i francouzský prezident Macron.