Letošní Český slavík byl pro Helenu Vondráčkovou významný nejenom tím, že na něm spolu s moderátory Alešem Hámou a Ondřejem Sokolem odstartovala prodej lístků na svůj velký koncert v O2 areně a že ho podle Leoše Mareše během hodiny vyprodala, ale diváci byli svědky i toho, že po patnácti letech na „slavičím večeru“ vystoupila a v přímém přenosu živě zazpívala své největší hity, za což sklidila velký potlesk ve stoje.

Zdroj: Youtube

Už před samotným zahájením se Helena nechala slyšet, že se těší nejenom na vystoupení, ale i na setkání se svými kolegy z branže. „Těším se, že se setkám s kamarády z populární, ale i rockové hudby. Je málo hudebních pořadů a Český slavík je v našich kalendářích takovou třešničkou na dortu. Jsem opravdu velmi ráda, že jsem byla oslovena a že si můžu na Českém slavíkovi i zazpívat,“ řekla.

Český slavík 2023 způsobil pozdvižení. Kvůli útoku i kabelce:

Slavnostní večer odstartovali písní moderátoři Ondřej Sokol a Aleš Háma
Poprask kolem Českého slavíka: Lidé řeší Krajča, Vondráčkovou i útok na Bendiga

I když měla před vystoupením trochu trému, show se jí více než povedla a všem v sále vyrazila dech tím, jak skvěle pořád vypadá. Čemu vděčí za štíhlou postavu?

„Dodržuji zdravou životosprávu, sportuju a snažím se každý den cvičit. Před časem jsem měla problém s vyhřezlou plotýnkou, ale díky profesorovi Pavlu Kolářovi a jeho týmu báječných fyzioterapeutů jsem cvičením bolesti eliminovala. Dělala jsem cviky na posílení páteřních a bederních svalů. Od té doby se snažím chodit i na pravidelné masáže a cítím se skvěle,“ prozradila.

Helena Vondráčková se rozpovídala o dokumentu Helena:

Helena Vondráčková v dokumentu Helena.
Helena Vondráčková: Teď bych chtěla být šíleně veselou princeznou

Stejně jako některé její kolegyně vsází také na jógu. „Mám doma několik knížek, jsou to takové moje bible. Jógové cviky jsem dělala hodně let a dělám je pořád. Krom toho ráda plavu a hraju tenis,“ dodala.

Zpěvačka moc dobře ví, jak důležité je v umělecké branži dobře vypadat, proto se pečlivě stará i o svou pleť, a to už od mládí. Teď se jí její dlouholetá vzorná péče vyplácí a nese kýžené ovoce.

Podívejte se na módu z Českého slavíka 2023:

„Už jako holku mě maminka vedla k tomu, abych se starala o svou pleť. Když jsem pak po maturitě v šedesátých letech přijala angažmá v Divadle Rokoko, vždycky jsem si na její rady, že si musím před spaním pleť vyčistit a nemám chodit spát namalovaná, vzpomněla. Dodržuji je dodnes. V soukromí se téměř vůbec nelíčím a nechávám svou pleť odpočívat,“ přiznala zpěvačka.