Svým mimořádným nadáním i pílí se zařadil mezi nesmrtelné osobnosti hudebního světa. Dnes se jen můžeme podivovat, jak je to vlastně možné. S dětstvím, které mu krutě a cynicky sebral otec, tyran a sadista, by měl podle psychologů dojít spíš než na světová pódia do náruče smrti. Michael Jackson se však stal světovou hvězdou dřív, než přišel jeho nevyhnutelný předčasný konec.

Titulní strana magazínu ŽenyZdroj: deníkJoseph Jackson nebyl nikdy potrestán za to, co svému synovi provedl. Michael však i přes hrůzné týrání, psychické a fyzické, byl schopen umělecky pracovat a svůj talent využít. Ovšem zapojit se do normálního života a fungovat i v jiných rolích, nejen v roli umělce, nedokázal. Dokonce podle všeho způsobil utrpení několika dětem. O skutečném počtu obětí slavného zpěváka se nejspíš nikdy nedozvíme. Objevují se i názory, že bychom neměli šířit ani to jediné dobré, co po něm zůstalo, a to jeho hudbu.

Dokážeme oddělit u člověka, který způsobil utrpení dítěti či dětem, jeho přínos v nějaké konkrétní činnosti od fatálního selhání v lidské rovině? Vždyť v naší zemi v oblasti dodržování etických principů dlouhodobě klesáme a v posledních měsících náš morální úpadek jen navyšuje rychlost. Člověk nemusí mít pedofilní orientaci, aby dokázal ublížit malému a bezmocnému dítěti.

Celý článek čtěte ve čtvrtečním magazínu Ženy, který je součástí regionálních Deníků.

Dále se v magazínu Ženy dozvíte:

- Inspirace: Odložte kabáty
- Příběh: Život je boj
- Krása: Je libo kapku oleje?
- 10 mýtů o kouření

Předplaťte si Deník s pravidelnými čtvrtečními přílohami již od 76 Kč měsíčně. (objednávejte ZDE) nebo si jej můžete objednat i telefonicky na 272 015 015.