VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Letní seriály

Letní seriály

Houbaření je národní vášní

Trutnovsko, Pojizeří /LETNÍ SERIÁL/ – Když pomineme všechny asijské země, které pěstují houby ve sklenících, pytlích a laboratořích, hledali bychom jen marně zemi s národem, který tak moc holduje houbaření, jako je právě Česko.

Z Trutnova na Stachelberg a Zlatou cestou zpět

Trutnovsko /LETNÍ SERIÁL: CYKLOTRASY/ – Prázdniny a cykloturistika jedno jsou. Stále více lidí volí aktivní formu využívání volného času jak o dovolených, tak běžných víkendech.

Seznamte se s hornictvím v Jestřebích horách

Rtyně v Podkrkonoší /MUZEA REGIONU/ – Hornictví patří k regionu Jestřebích hor odnepaměti, a proto není divu, že největší část zdejšího muzea je věnována právě tomuto odvětví.

Většina hub je jedlých. Ale pozor...

Trutnovsko, Pojizeří /LETNÍ SERIÁL - HOUBAŘENÍ/ – Lidé se mylně domnívají, že většina hub, které nesbírají, jsou jedovaté nebo přinejmenším nechutné.

Většina hub je jedlých. Ale pozor...

Trutnovsko, Pojizeří /2. část/ – Za zmínku stojí také samotný výskyt jedovatých hub v České republice. Muchomůrka zelená je houba spíše teplomilná a dává přednost listnatým porostům.

Pivní stezkou po Krkonoších

Harrachov /CYKLOTRASY/ – Zajímavým cykloturistickým tipem může být takzvaná Pivní stezka se startem i cílem v turistickém centru západních Krkonoš.

Na houby jedině s košíkem

Trutnovsko /HOUBAŘENÍ/ – Před víkendem pěkně zapršelo a hřiby, lišky, růžovky a ostatní houby se nenechaly dlouho pobízet k tomu, aby zaplnily les. Mnoho odvážlivců chodilo ještě za dešťů do lesa dokonce i s deštníkem.

Jak je to s takzvanými modráky, hřiby kovářem a kolodějem

Trutnovsko /O HOUBAŘENÍ/ – Občas se zkušený houbař setkává v lese s odkrojeným hřibem, kterého nejdříve někdo sebral, ale potom jej něco přimělo k tomu, aby ho ponechal v lese.

Labskou cyklostezkou až po obry

Hostinné – Labská cyklotrasa je nejvýznamnější dálkovou cyklistickou trasou v regionu. Začíná ve Vrchlabí, pokračuje přes Kunčice nad Labem a Klášterskou Lhotu až do Hostinného.

Mykologové uvítají zkušené nadšence i amatéry houbaře

Trutnovsko – Tak jako mnoho jiných nadšenců, holdujících nějakému koníčku v určité oblasti, se i houbaři sdružují a pořádají společenské akce.

Vydejte se na cyklovýlet z Jilemnice na Vrbatovu boudu

Jilemnice – V dalším díle letního seriálu krkonošského deníku se vydáme na výlet z Jilemnice na Vrbatovu boudu. Na této cyklotrase přemístíte sebe i kolo o kilometr výš. Za tuto dřinu se vám dostane odměna v podobě krásného rozhledu po celých Krkonoších.

Houby jsou také závislé na životním prostředí

Trutnovsko – Životní prostředí není slovní spojení, které by se týkalo jenom lidí, zvířat či rostlin. Nepochybně je na něm také závislý růst hub. Jsou určité druhy, které jsou na změny v ovzduší a v půdě natolik citlivé, že se při větším znečišťování přírody lehko vytrácejí a při zlepšení situace se opět objevují.

TÉMA: Za miniaturami českých památek do Polska

Trutnov, Kowary - Zmenšeninu vrchlabského zámku a staveb na Sněžce uvidíme při návštěvě Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT