VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

U nás doma

Jak se kuchtilo v Poniklé?

Poniklá - Prázdniny jsou sice už přede dveřmi, ale školáci z Poniklé se ještě s chutí zapojili do školního projektu Připrav si zdravou svačinku, neboť zdravě bychom měli jíst i v době prázdnin. Ti mladší kuchtili doma s maminkami a hotovou svačinku přinesli k prezentaci do školy, žáci druhého stupně se pustili do příprav přímo ve škole. A tak se všude krájelo, míchalo, vařilo, v kuchyni se pod dozorem kuchařek i peklo.

Květnové akce Klubu vozíčkářů v Trutnově

Trutnov - I v letošním roce je Klub vozíčkářů aktivní. Ve svých prostorách na faře se vozíčkáři věnovali rukodělné tvorbě nebo malování ústy.

Skupina Nemesis zpestřila průmyslovce finále v kopané

Trutnov - Na Střední průmyslové škole v Trutnově se každoročně koná mezitřídní halový turnaj v kopané „O pohár ředitele školy".

Vznik návsi v Markoušovicích se blíží k slavnostnímu otevření

Markoušovice - Konečně se dostavil námi dlouho očekávaný den. Po všech peripetiích, které provázely náš projekt obnovy návsi a postupných malých brigádách celý prostor dostal základní obrysy. A mohli jsme svolat velkou sázecí brigádu. Vše dokreslovala vznikající zvonička, zatím obklopená lešením.

V ZŠ Strž ve Dvoře Králové s vámi ,,zacvičíme“

Dvůr Králové - Dne 10. 10. po 10. hodině dopolední zavítali do královédvorské Základní školy Strž dva příjemní pánové – Stanislav Pečinka a David Petráň.

Hudební divadlo dětem zavítalo do Trutnova

Trutnov - Velký sál Společenského centra UFFO zaplnili nejmenší návštěvníci z Trutnova a okolí. Děti z Mateřských škol a prvního stupně ZŠ opět navštívili oblíbené výukové hudební pořady s Michaelou Novozámskou z Hudebního divadla dětem, kterou tentokrát doprovodil chlapecký sbor BONIFANTES z Pardubic.

Zlatá horečka na Ježkově

Královédvorsko - I letos proběhl tradiční sokolský tábor na Ježkově u Doubravice. Padesátka dětí prožila nádherných čtrnáct dní jako zlatokopové z divokého západu.

Krkonošský Skymarathon, výzva pro všechny

Krkonoše - Krkonoše jsou pro trailový běh jako stvořené a proto se tu bude konat Kilpi Trail Running Cup, druhý ročník Krkonošského Skymarathonu, jehož premiéra loni připoutala nevídaný zájem.

Na Puškvorci se konala charitativní akce

Velké Svatoňovice - V sobotu se u restaurace na Puškovorci konal druhý ročník charitativní akce s názvem Máme rádi zvířata, protože jsou…

Tajemné Montes Ryphaeos

Trutnov - Před staletími tak byly latinsky nazývány Krkonoše, tehdy opravdu tajemné, nikoli jaké jsou dnes, protkány silnicemi, stezkami, a posety četnými stavbami. Turistický ruch odvál i poslední zbytky tajemna, k jehož poznání musíme sáhnout po starých pramenech. Průvodci nám budou dva učenci, sami poněkud se ztrácející v mlze nejasností. Zvlášť první z nich.

Studenti SPŠ ve Vrchlabí navštívili Tréninkové centrum převodovek DQ 200

Vrchlabí - V posledním týdnu před letními prázdninami si osm studentů SPŠ Vrchlabí vyzkoušelo, jak těžké l projít základním školením pro montáž a obrábění ve výrobě převodovek DQ 200. Podle trenéra Aleše Bienstocka i podle pedagogického doprovodu obstáli na výbornou.

Bezpečnostní den v areálu Bezpečnostně právní akademie

Malé Svatoňovice - Ke konci června proběhl v areálu naší školy Bezpečnostní den pořádaný pro veřejnost a děti základních a matěřských škol z Malých a Velkých Svatoňovic.

Enviromentální a odborná exkurze BPA Malé Svatoňovice

Malé Svatoňovice - Ve dnech 1. až 3. června 2016 se uskutečnila odborná enviromentální exkurze druhých a třetích ročníků technického lycea.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT