více >>

Pražané zahrají divadlo v Dobrušce

Akce již skončila

Pražské Divadlo Kalich přiveze do Dobrušky svoji inscenaci s názvem Láska v přímém přenosu. Hru bude možné zhlédnout ve Společenském centru v Dobrušce 24. září od 19:30. 

Norm Foster je nejhranější a nejúspěšnější kanadský divadelní autor všech dob. Napsal přes 50 divadelních her, které se každoročně dočkají více jak 150 premiér po celém světě.  Proto doma Fosterovi přezdívají „kanadský Neil Simon“.  Hry, které napíše v poslední době, mají premiéru na Festivalu Norma Fostera, což je festival inscenací výlučně jeho titulů. Někdo se prostě stane klasikem už za živa.

Komedie Láska v přímém přenosu je jednou z jeho nejslavnějších her. Svou originální stavbou připomíná povídkový film. Šest příběhů se odehrává během jednoho večera v jednom menším městě. V prvním z nich dostane manželský pár zaplaceno za sex v přímém rozhlasovém přenosu. V jiném musí rocková hvězda odolávat svodům sotva zletilé fanynky. V dalším zjišťuje majitel striptýzového podniku, jak je těžké propustit neschopnou striptérku. Osudy jednotlivých postav, o které se dělí pět herců, se čím dál víc prolínají a zápletka se vrství. Kdokoli si ten večer pustí rádio, slyší v něm vzdychající pár z prvního příběhu, i jejich dcera svádějící právě výše zmíněnou rockovou hvězdu a tak dále. Aby se nakonec všechno překvapivě vrátilo nazpátek k moderátorovi hrátek v přímém přenosu.

V 15 rolích hrají Petr Čtvrtníček, Kristýna Frejová, David Suchařípa, Ivana Korolová, Martin Kavan.

24. 9.  (19:30–21:00)
Dobruška
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE