Muzikál Noc na Karlštejně: tři představení na Kuksu
(6., 7. a 8. srpna od 20.30, Hospital Kuks):
Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně zamířila na zámky a hrady v Česku, na Moravě a na Slovensku. ve čtvrtek, v pátek a v sobotu se bude hrát na Kuksu.
Představení mělo na karlštejnském nádvoří premiéru v červnu 2016, kam se příběh, podle něhož na hrad nesměly žádné ženy, vrátil po 45 letech u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV. V létě 2020 inscenace oceněná nominací na cenu Thálie domovskou scénu na čas opustila kvůli rekonstrukci. „Po čtyřech vyprodaných sezónách odjíždíme z karlštejnských zdí, abychom se zase za rok nebo za dva vrátili,“ uvedl producent Janis Sidovský.
Od června do září 2020 bude muzikál na turné ve stejném obsazení jako na Karlštejně. „Naše inscenace vtahuje zámky a hrady do děje, využíváme prastarých divadelních zvyků, hrajeme po celém nádvoří, z oken i z cimbuří,“ vysvětlil nezaměnitelnost představení režisér Václav Knop. Kulisu pro slavný příběh s hity Karla Svobody tak v nadcházejícím létě vytvoří zámky Třeboň, Hrádek u Nechanic, Valtice, Konopiště, Hluboká, hospitál Kuks nebo Slezskoostravský hrad. Vůbec poprvé se Noc na Karlštejně představí ve slovenské premiéře na nádvoří Bratislavského hradu. V divácky úspěšném muzikálu, který kritika označila za perlu letních scén, účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, seriálů a filmů: legendy stříbrného plátna i držitelé ceny Thálie Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Miloslav Mejzlík, Tomáš Smička, Marie Křížová, Václav Knop, Lukáš Kunst, Sabina Rojková a mnozí další.

Ve Rtyni si prohlédnete také stavení z pozdního středověku
(8. srpna od 9 do 13 hodin, Rtyně v Podkrkonoší):
Město Rtyně v Podkrkonoší zve na Den otevřených památek. Uvidíte a zažijete komentovanou prohlídku městského muzea, kostela a zvonice i chalupy č. 53 (stavení z pozdního středověku). Prohlídky budou začínat v muzeu každou celou hodinu od 9 do 12 hodin. Za vstupné zaplatí dospělí symbolických 20 korun, děti, senioři a školáci jen 10 korun.

Štěrbova vila zve tento týden hned na dva koncerty
(v sobotu a v neděli od 19.30 hodin):
Hned dva koncerty se uskuteční tento týden na letním pódiu Štěrbovy vily u přehrady Les Království. V sobotu 8. srpna dorazí kapela Chinaski, v neděli tady vystoupí Pepa Vojtek a trio Inflagranti.