Živá online prohlídka klášterní knihovny
KDY: 14. února
KDE: z pohodlí domova 
ZA KOLIK: 80 korun 

V neděli se virtuálně otevře vzácně dochovaná knihovna broumovského kláštera při první živé online prohlídce. Zájemci ji mohou sledovat z pohodlí svých domovů.

Prohlídka, kterou bude provázet průvodce Jakub Gruss spolu s archivářkou Evou Vodochodskou, se zaměří na klášterní knihovnu, která uchovává 17 tisíc svazků knih. Zájemci se dozví řadu zajímavých informací z historie i současnosti, na které při běžných prohlídkách není dostatečný prostor. Detailně si díky kameře prohlédnou nástropní fresky, podívají se na ochoz knihovny a prolistují i nejvzácnější poklady z knihovního fondu. Součástí prohlídky bude také krátký předtočený úvod o historii kláštera a jeho založení benediktinským řádem.

„Prohlídkový okruh je od prosince uzavřený. S návštěvníky kláštera ale nechceme ztratit kontakt, proto jsme se rozhodli vyzkoušet jinou formu prohlídek. Po technické stránce půjde o celkem náročné natáčení, do kterého se zapojí širší tým – věříme však, že se vše vydaří a že budeme v sérii online prohlídek pokračovat i v dalších prostorách kláštera,“ uvedl Aleš Freiwald z Agentury pro rozvoj Broumovska.

Vstupné na prohlídku je 80 Kč, k zakoupení je na https://goout.net/cs/klaster-broumov knihovna/szuabfr/. Po zaplacení vstupného zájemci obdrží odkaz ke sledování prohlídky. K dispozici bude také platforma www.sli.do, na které budou moci zájemci klást průvodcům své dotazy, jež budou na konci prohlídky zodpovězeny. 

„Pozvi zvíře na oběd“
KDY: kdykoliv
KDE: Dvůr Králové nad Labem

Příznivci královédvorského safari mohou zvát své zvířecí oblíbence na sváteční oběd, brunch či večeři. Zaplacením účtu za denní krmení pro mnoho druhů vybraných zvířat pomohou safari parku vypořádat se s důsledky koronavirové krize.Originální elektronické certifikáty, stvrzující pozvánku zvířete „na oběd“, je možné zakoupit on-line v e-shopu safari parku.

Valentýnský běh
KDY: 13. – 14. února
KDE: Náchod 
ZA KOLIK: zdarma

V neděli je svátek všech zamilovaných. Středisko volného času Déčko Náchod proto vyzývá partnery, manžele, sourozence, rodiče s dětmi, kamarády, aby vyzkoušeli trasu v zámecké aleji. Poběží se od úrovně zámecké restaurace k vojenskému hřbitovu.

Valentýnské putování
KDY: 14. února
KDE: Hořice
ZA KOLIK: zdarma

Na webových stránkách Domu dětí a mládeže v Hořicích se můžete přihlásit k blížící se akci Valentýnské putování aneb Rodinná procházka po Hořicích, která se uskuteční v neděli 14. února. Po přihlášení dostanete pracovní listy a na konci romantické cesty se čtrnácti zastaveními vás čeká překvapení! Procházku zvládnou i rodiče s nejmenšími dětmi.

Zimní sporty
KDY: do 28. února
KDE: Trutnov
ZA KOLIK: zdarma

V areálu Na Nivách jsou připravená venkovní stanoviště, kde si děti mohou vyzkoušet různé disciplíny zimních sportů. Po absolvování se mohou vyfotit na stupních vítězů v připraveném fotokoutku. Naleznete zde aktivity napodobující zimní sporty jako je biatlon, curling, lední hokej a další. Provozní doba je o víkendech od 10:00 do 17:00 hodin.

Poznej školu svého kamaráda
KDY: po celý tento týden
KDE: Jičín
ZA KOLIK: zdarma

Jičínský K-klub připravil v rámci jarních prázdnin hru Poznej školu svého kamaráda. Děti musí po cestě od školy ke škole plnit úkoly, mají k dispozici mapu a speciální žákovskou knížku, kam si zaznamenávají výsledky. Více informací na webu: https://kackojicin.cz/