Do krajského města opět zavítá Gladiator Race  
V neděli 26. července se v zázemí Gladiator Race arény a přilehlém okolí na Stříbrném rybníce uskuteční další překážkový závod GLADIATOR RACE COMEBACK II. Připraveny budou tratě jak pro děti, tak pro dospělé. Každý závodník, který se dostane do cíle, obdrží krásnou medaili. Na závodníky bude čekat trať cca 7km a 30 překážek, které prověří jejich sílu, obratnost, rovnováhu i psychickou odolnost.
Pravidla jsou o trochu odlišnější, než je u gladiátorů zvykem. Závodníci budou mít možnost překážku opakovat, pokud se jim nepodaří na 1. pokus, handicapy za nesplnění překážky budou sjednoceny na 20 tzv. „angličáků“.
Online registrace běží do středy 22.7. do 24:00, ale i registrace do závodu přímo na místě v neděli bude možná.

Foto z nehody
Po střetu náklaďáku s autem na Rychnovsku zůstal jeden mrtvý a dva těžce zranění

Koncert Vladimíra Mišíka a Michala Prokopa  
Unikátní dvojkoncert legendárních kapel v Letním kině Širák. Vladimír Mišík je jednou z legend české populární hudby. S kapelou Etc…, s níž začal vystupovat v roce 1974, koncertuje dodnes. Vladimír Mišík & Etc… vystoupí se svým koncertním programem, kde kromě nejznámějších písní uslyšíte i nové z desky „Jednou tě potkám“, v dvojkoncertu s kapelou Framus Five v čele se s zpěvákem Michalem Prokopem. Těšit se můžete na průřez celou tvorbou kapely. Vstup do areálu bude od 18 hodin, koncert skončí ve 22 hodin. Vstupenky lze zakoupit v hradeckém infocentru nebo formou eVstupenky. Cena vstupenky je 550 korun.

Bleší trhy v Jaroměři
Spolek PRONÁMĚSTÍ zve prodejce a kupující na Bleší trhy, které se uskuteční v sobotu 25. července v době mezi 8 až 11 hodinou na Velkém podloubí náměstí v Jaroměři. Prodat, koupit a vyměnit zde můžete věci, které se již běžně nevidí a navíc za velmi příznivé ceny. Prodat můžete to, co doma již nepotřebujete, ale jinému se může hodit a udělat
radost. Smlouvání povoleno, prodejní místo je zdarma. Pro informace volejte tel. číslo 723881288.

Popis fotky: Emil Kmoníček, Lubomír Červinský - Emil Kmoníček (druhý zleva) a Lubomír Červinský (vpravo) na snímku z 25. června 2019 u krajského soudu v Hradci Králové, který projednával pokus o manipulaci miliardové zakázky na přestavbu náchodské nemocni
Za manipulaci miliardových tendrů padl jediný trest