Witanovského slavnosti

Witanovské slavnosti se konají na počest založení Mladých Buků rytířem Martinem Witanovským L.P. 1008. Program se odehraje v prostranství areálu Mladé Buky u bobové dráhy a můžete se těšit na akustické trio Acutres, zpěvačku Magdu Malou, hudební skupiny Kamelot tribute, Flám a Prague Queen.

Na dětské scéně se od 16 hodin uskuteční divadelní vystoupení Veselé hrátky z pohádky do pohádky. Od 15:00 do 20:00 hodin si užijete různé zábavné atrakce. Nebude chybět občerstvení, vstup a parkování je zdarma.

(5. září od 15:30 hodin, Mladé Buky)

Novobydžovský strašidelný festival 

Čtvrtý ročník rodinného festivalu v Novém Bydžově v parku u Kostela sv. Trojice. Čeká vás přehlídka strašidel, hudební workshop, parkové hry, výtvarné dílny, jízda na koních a ponících, vyrábění afrických masek, otázky a úkoly pro chytré hlavičky. Do parku přijede i návštěva z Afriky, a to folková skupina z Konga Emongo a hudebně-taneční kapela AneboAfro.

(Sobota, 13.00 až 22.00, Nový Bydžov)

Exotické ovoce i koření ze Zanzibaru

Proč přijít: Na Masarykově náměstí v Náchodě se bude nabízet čerstvé i sušené exotické ovoce z Ugandy a Asie, voňavé koření ze Zanzibaru, ta nejlepší káva, čaj nebo marmelády. Nově si budete moci zakoupit nové druhy ovoce z Kolumbie. Trhy pořádá Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky a podporuje tím ugandské lokální farmáře a pěstitele.

(Kdy: sobota od 9 do 15 hodin; Kde: v Náchodě)