Místostarosty se stali na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva v Hotelu Horizont František Vaněk (SNK Žijeme Sněžkou) a Ivan Balcar (SNK Sněžka). Komunální volby v Peci pod Sněžkou byly extrémně vyrovnané, čtyři z pěti kandidujících stran dostaly po dvou mandátech. Nejvíce hlasů obdrželo Tomáškovo sdružení SNK Sněžka. Alan Tomášek kandidoval z posledního 9. místa a bude zastupitelem. Nová starostka Ilona Karlíková uspěla s uskupením SNK Velká Úpa - Pec pod Sněžkou, v němž šest z devíti kandidátů byly ženy.

Novým starostou Špindlerova Mlýna byl zvolen v úterý 18. října 2022 Martin Jandura (vlevo), který střídá Vladimíra Starucha (vpravo). Ten se přesouvá do pozice místostarosty.
Změny na radnicích. Nového starostu mají Špindlerův Mlýn a Rtyně

Novým starostou Janských Lázní byl zvolen v pondělí večer padesátiletý soukromý zemědělec Martin Hudrlík (Janské Lázně - náš společný domov), dosavadní starosta Petr Hřebačka (Volba pro město) se vrací do dřívější pozice místostarosty. Volba pro město získala v komunálních volbách nejvíce mandátů - pět. V Janských Lázních bude působit v zastupitelstvu bývalý náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar. Ve volbách sice mandát nezískal, do zastupitelstva lázeňského a lyžařského střediska se dostal jako první náhradník sdružení Janské Lázně "jinak".

Novým starostou Janských Lázní byl zvolen v pondělí 24. října 2022 Martin Hudrlík.Novým starostou Janských Lázní byl zvolen v pondělí 24. října 2022 Martin Hudrlík.Zdroj: Deník/Jan Braun

Zatímco Ilona Karlíková bude vykonávat pozici starostky Pece pod Sněžkou jako uvolněná a v průběhu listopadu se přemístí ze zubní ordinace na radnici, v Janských Lázních bude statkář Martin Hudrlík neuvolněným starostou, stejně jako jeho předchůdce Petr Hřebačka. Neuvolněným starostou, který bude vést město současně při zaměstnání, je také Martin Jandura ve Špindlerově Mlýně.

Změna se odehrála rovněž v Černém Dole, kde se stala novou starostkou Alena Purmová.

Střídání. Dosavadní starosta Rudníku Aleš Maloch (vlevo) gratuloval svému nástupci Pavlovi Steklému po volbě na ustavujícím zasedání zastupitelstva Rudníku ve středu 19. října 2022.
Nová éra v Rudníku, Sobotka měl ve Vrchlabí soupeře na starostu, novinka v Úpici

V pondělí se konalo ustavující zasedání zastupitelstva rovněž ve Svobodě nad Úpou. Tam zůstává starostou Petr Týfa a místostarostou Helmut Ruse (oba Nová Svoboda). Nejdrtivější vítězství v komunálních volbách zaznamenal na celém Trutnovsku v Horním Maršově starosta Pavel Mrázek se svým sdružením Maršov - brána Krkonoš, které získalo 80,87 procenta hlasů a 12 z 15 mandátů v maršovském zastupitelstvu. Suverénně si tak zajistil pokračování v dalším volebním období.

Starosta Rudníku Aleš Maloch (uprostřed s čepicí) v nové roli s učni České lesnické akademie Trutnov ve středisku Svoboda nad Úpou.
Dost bylo úřadu. Starostové z Krkonoš dobrovolně končí, jdou dělat radši do lesa