„Nečekal jsem v žádném případě, že z devátého místa získám mandát. To mi přišlo neuvěřitelné. Vnímám to s obrovskou pokorou a poděkováním spoluobčanům, kteří mi to umožnili," vyjádřil se k výsledkům voleb Alan Tomášek, který kandidoval z 9. místa vítězného sdružení SNK Sněžka. To získalo dva mandáty, stejně jako další tři uskupení v neobyčejně vyrovnaných volbách v Peci pod Sněžkou. "Povolební jednání nyní budou probíhat. O pozici starosty ale neusiluji, i proto jsem kandidoval z 9. místa," řekl Tomášek.

Husarský kousek se podařil v Bernarticích Michaele Zdvořilé. Kandidovala sice na posledním 15. místě sdružení Alternativa pro Bernartice, přesto se jako jediná dokázala dostat do obecního zastupitelstva.

V komunálních volbách na Trutnovsku se ucházelo o hlasy voličů 2518 kandidujících. Jednu třetinu tvořily ženy. Zatímco před čtyřmi lety byla volební účast na Trutnovsku 47,43 procenta, letos přišlo ke komunálním volbám ještě méně lidí - 45,94 procenta.

Průměrný věk zvolených zastupitelů v okrese je 48,41 let. Zvoleno bylo celkem 797 zastupitelů, 73,40 procenta mužů a 26,60 procenta žen. Nejstarším zvoleným zastupitelem je 79letý starosta Starých Buků Jiří Bischof. Nejmladší jsou dvě devatenáctileté studentky. V Trutnově se dostala do zastupitelstva Valerie Piskorová (ANO), v Horní Olešnici Renáta Jará (Hasiči Ždírnice a přátelé).