Nového starostu má Rtyně v Podkrkonoší, kde po šestnácti letech skončil Zdeněk Špringr. V předstihu oznámil, že nebude pokračovat na radnici a odchází do penze.

Jeho nástupcem se stal na pondělním ustavujícím zastupitelstvu 36letý Stanislav Řezníček, lídr vítězného Sdružení nezávislých kandidátů, které získalo ve volbách 60,97 procenta a v patnáctičlenném zastupitelstvu má devět mandátů.

close Nový starosta Rtyně v Podkrkonoší Stanislav Řezníček. info Zdroj: Richard Švanda zoom_in Nový starosta Rtyně v Podkrkonoší Stanislav Řezníček.

Změna přichází také ve Špindlerově Mlýně. Po dvanácti letech končí padesátiletý starosta Vladimír Staruch (Pro náš Špindlerův Mlýn). Na radnici nicméně pokračuje a přesouvá se do pozice místostarosty. Novým starostou Špindlerova Mlýna byl zvolen na úterním ustavujícím zasedání zastupitelstva 57letý podnikatel v cestovních ruchu Martin Jandura (Špindlerův Mlýn - město s vizí). Ve velmi vyrovnaných komunálních volbách získaly tři strany shodně po čtyřech mandátech v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Při veřejném hlasování o starostovi Špindlerova Mlýna ve zcela zaplněné restauraci hotelu Astra dostal Jandura 10 hlasů za 14, čtyři zastupitelé se zdrželi hlasování. Provozovatel infocentra Špindl.INFO a Pošty Partner a majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com neměl žádného protikandidáta. Staruch byl navržen jako místostarosta a hlasovalo pro něj devět zastupitelů, pět se zdrželo hlasování. Poměrně nezvyklou situací je, že Jandura bude působit jako neuvolněný starosta krkonošského střediska, naopak Staruch bude pracovat jako uvolněný místostarosta a tedy na plný úvazek.