"Stavět festival na zelené louce, tedy na holém letišti je tak nákladné v dnešním kontextu cen, že nás to donutilo hledat nové možnosti. Řešili jsme více míst, ale hledali jsme areál, který je co nejvíce vybavený a vyhovuje našim požadavkům a samozřejmě kde jsou vstřícní lidé, kteří mají cítění pro danou věc. Nemohlo se stát nic dokonalejšího pro daný čas a situaci než ʺtasit zbraně na Bojišti v Trutnověʺ. Sešla se zde celá řada aspektů a okolností i pochopení, že volba byla jasná," vysvětloval stěhování punkového festivalu do Trutnova organizátor Martin Sedlák na webu nakoncerty.cz.

Trutnovské Bojiště patřilo vůbec poprvé punkovému festivalu Pod Parou.Trutnovské Bojiště patřilo vůbec poprvé punkovému festivalu Pod Parou.Zdroj: Miloš Šálek

"Bojiště má skvělý prostor, skvěle vybavený areál, lidi, se kterými se dá mluvit, znají situaci a mají podobné cítění. Areál má neskutečný potenciál a atmosféru. Je krásný, prostorný a spojený s přírodou. Najdete zde slunce i stíny stromů a místního lesoparku. Snoubí se zde příroda s civilizací, jsou zde zpevněné plochy, budovy, pitná voda, elektřina, osvětlení, řada dalšího vybavení a při tom máš pocit, že jsi na čundru a k tomu vidíš neskutečné kapely, které už nikdy v tomto složení na jednom místě live neuvidíš ani neuslyšíš," uvedl Sedlák.

Obscene Extreme Festival 2022 - středa večer
Trutnov: Hudební festival pro fanoušky extrémních žánrů metalu započal