A protože skupina je momentálně mimo provoz, rozhodl se Vladimir Andreevich z ruského Novosobirsku oslovit 27 kapel z celého světa a složit jí poklonu vydáním alba Tribute to The Pogues. Mezi hudebníky z Kanady, Itálie, Norska, USA, Ruska či Indonésie má zastoupení i Česká republika. Jednu ze skladeb nahrál Benjaming´s Clan z Petříkovic u Trutnova. Dost nás to překvapilo a samozřejmě potěšilo. Ani nevíme, jak nás z takové dálky tvůrce projektu našel. Kapely na albu prezentují tvorbu The Pogues ve vlastním pojetí a některé z nich i v rodném jazyce. Vznikl tak zajímavý mix různých pohledů a tvůrčích přístupů," podotkl baskytarista Olin Dlouhý.

The PoguesZ nabídnutého seznamu si Benjaming´s Clan vybral skladbu The House of Gods, kterou na vlastní náklady nahrál ve studiu v polských Obornikach Slaskich. „Možná bychom brali známější song, ale ty byly rychle rozebrané. A nakonec jsme za tuhle volbu rádi. Je to písnička o pláži, holkách, sluníčku, do dnešního marasmu taková uvolňující," doplnil Olin Dlouhý.

„Pokud víme, jde o první mezinárodní tributové album těmhle kmotrům celtic-punku. A je to vydařená, devadesát minut trvající pocta ze všech koutů světa. Určitě pomůže novým kapelám dostat se do širšího povědomí a jasně ukazuje, že celtic-punk není jen o několika málo notoricky známých kapelách jako Dropkick Murphys nebo The Mollys," píše v recenzi server London Celtics Punks.

Kdo by chtěl Benjaming´s Clan slyšet na živo, bude mít brzy několik příležitostí v okolí. V domácích Petříkovicích se představí 23. dubna na Drapák Rodeu, 6. května zahraje na trutnovském Majálesu a 21. května na Dnu městyse v Černém Dole.

Album Tribute to The Pogues si lze poslechnout na stránkách tributetothepogues.bandcamp.com.