Mladé talenty ve dvou kategoriích posuzovala odborná porota, v níž zasedli například zpěváci Bohouš Josef, Linda Finková, Tomáš Savka, nebo producent Milan Herman a řada dalších.

Dvakrát více zpěváků

Do letošního ročníku se přihlásilo přes 400 mladých talentů nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Německa nebo Polska. „Loni jich bylo okolo 140, takže nárůst jsme zaznamenali obrovský. Stovku jsme vyřadili ještě před předkoly. Vybrat sedmdesátku semifinalistů, která zde zazpívala, bylo těžké,“ podotkla ředitelka soutěže Iveta Nývltová.

Nečekaný úspěch

Už v pátek dostala všechny doslova do kolen teprve dvanáctiletá Veronika Mertová z Letohradu, která interpretací písně Jennifer Hudson I love you I do suverénně vyhrála mezi sólisty 9 až 14 let. „Jsem moc šťastná a překvapená, protože ve finále bylo hodně dobrých zpěváků,“ poznamenala bezprostředně po převzetí cen Veronika Mertová. V sále Uffa ji podporovali nejen rodiče, ale také sestra a prarodiče.

Kategorii 15 až 26 let v sobotu dominoval třiadvacetiletý Pavel Špirka z Brna. Ten na pódiu vystoupil se svým kamarádem Františkem Soukupem, který také složil písně Lady a Motýl, s nimiž Špirka soutěžil.

„Bez kapely, s níž máme již řadu úspěchů, se pěvecké soutěže sám účastním poprvé, pokud nepočítám ty na základní škole. A vítězství je velice příjemné,“ podotkl Pavel Špirka, který si mimo jiné odnesl šek na deset tisíc korun a řadu dalších cen. Mladý zpěvák se také přiznal, že se do soutěže přihlásil sám.

Po skončení soutěže si producent Milan Herman pochvaloval vysokou úroveň účinkujících. „Oproti minulému ročníku je to zase o krok dál. Je to i tím, že se přihlásilo dvakrát tolik zpěváků a zpěvaček. Je tak z čeho vybírat,“ poznamenal Milan Herman.

Podotkl také, že i když je v Česku řada pěveckých soutěží, stále se objevují nové talenty. „Dvanáctiletá Veronika Mertová předvedla opravdu špičkový výkon a Pavel Špirka také vyhrál zaslouženě. Protože k tomu, že dobře zpívá, přidal i performanci a lidi se dobře bavili,“ dodal producent.