V Trutnově budeme zpívat historicky podruhé, a to na prostranství před Uffem. Společenskému centru vděčíme za vstřícnou spolupráci. Nejen že poskytne pro akci prostor před divadlem, ale také nám ozvučí pódium.

Při zpěvu pomohou žáci sedmých až devátých tříd ZŠ V Domcích s učiteli Marií Píšovou a Jaroslavem Dvorským. Během akce budou u stánku Kaffé Horn pro účastníky k dispozici teplé nápoje (čaj, káva a svařené víno) za symbolické ceny. Na závěr zpívání, které chceme oživit prskavkami, zorganizujeme tombolu. Příchozí dostanou lístečky s čísly, na které po vylosování mohou vyhrát zajímavé dárečky. Knížky, CD nosiče, předplatné Deníku a další pozornosti, včetně vstupenek do zoo. Do vánoční tomboly Krkonošského deníku přispěli: Město Trutnov, Zoo Dvůr Králové, cestovatel Leoš Šimánek, zpěvačka Kamila Nývltová a další příznivci.

Zpívat se však nebude jen v Trutnově. K akci Česko zpívá se připojila další dvě místa. „V zoo budeme zpívat koledy s Deníkem za hlavním vchodem. Pokladna bude otevřena do 18 hodin, pavilony do 20 hodin a vstupné od 17 hodin bude za symbolických 10 korun. Za symbolickou částku se budou také, hned za vchodem, podávat horké africké nápoje a africký koláč," informovala mluvčí Zoologické zahrady ve Dvoře Králové Jana Myslivečková. „My jsme pozvali zájemce do nově zrekonstruované fary, sídla DOTEK. Koledy si tedy zazpíváme v teple a pokusíme se vytvořit společně se všemi, kteří přijdou, příjemnou adventní atmosféru," prozradila záměr Maršovských Hana Kulichová ze Střediska ekologické výchovy Sever.

Dojmy a fotografie z akce najdou zájemci ještě ve středu večer na webových stránkách www.krkonossky.denik.cz. Reportáž z Trutnova a informace o průběhu akce Česko zpívá koledy v Horním Maršově a Dvoře Králové pak připravíme do tisku na pátek 13. prosince. Účastníci akce mohou sami ze zpívání koled pořizovat snímky, které v případě zájmu zveřejníme na webových stránkách www.krkonossky.denik.cz, případně i v tištěném vydání Deníku. Fotografie, které pořídí naši čtenáři, je třeba co nejdříve zaslat na adresu tomas.cerman@denik.cz. Celkem se do akce regionálních Deníků zapojí na 280 měst a obcí či různých spolků v České republice – jejich přehled je na webu ceskozpivakoledy.cz. Texty koled najdete dnes v Krkonošském deníku.