Skupina Chinaski dnes vydává nové album Není na co čekat.

Zatím jen digitálně na internetu, v klasické CD podobě deska vyjde za dva týdny. Oblíbení muzikanti pro fanoušky nahráli třináct nových písní.
S novým, v pořadí již osmým studiovým albem Chinaski v Pardubicích odstartují koncertní turné, na kterém se představí v šesti městech České republiky.

Pardubická premiéra alba Není na co čekat se uskuteční 28. září v ČEZ Areně. Na koncertě ale samozřejmě zazní i staré známé hity. Chinaski fanouškům slibují unikátní podívanou. Podle členů kapely v tuzemsku show, jakou připravují, ještě nebyla. Netradičně pojaté je například pódium.

Počítá totiž s účastí diváků přesně v jeho středu. Diváci odsud budou mít naprosto stejný rozhled jako sami Chinaski. Samozřejmostí jsou reálné projekce, tentokrát z dílny Petry Novotné Stránské, které spolu s hudbou tvoří spjatý celek.

Celé turné je v produkci Brita Simona Sidiho působícího v Malibu, Los Angeles, který je ve světě dobře známý jako show designér a producent. Připravoval například koncerty Depeche Mode či Kanye West a posledních pět ročníků soutěže American Idol.

Chinaski se ke spolupráci s ním dostali podle svých slov vlastně náhodou letos na jaře během jejich turné v Americe. „Kluci z kapely byli na koncertě Pink a show je hrozně nadchla.

Ota Petřina ještě ten večer sednul k počítači a kontaktoval její tým, bohužel však kvůli jeho časové vytíženosti byl odmítnut. Ale doporučili mu velmi cenný kontakt na uměleckého producenta Simona Sidiho, který spolupráci s námi přijal,“ vysvětlil frontman skupiny Michal Malátný, jak se Chinaski s dali s britským producentem dohromady.

Muzikanti oslovili samozřejmě i jiné zahraniční produkce, ale se Simonem Sidim to zafungovalo i lidsky. „Po několika e–mailech jsme se s ním v Los Angeles sešli a on nám ukázal kompletně připravený návrh pódia, světel a projekcí.

Po dvouhodinovém rozhovoru bylo jasné, že spolupráce bude nevšedním zážitkem pro obě strany. Simonovi se ke všemu moc líbilo naše DVD 07 z posledního velkého turné. Právě to u něj rozhodlo, proč chtěl do projektu jít,“ dodal Michal Malátný.

Hostem t–music Chinaski tour 2010 je stále populárnější skupina Eddie Stoilow, která s první albem slaví úspěchy i na Slovensku.

Pavla Svítková