„Akce bude jednodenní, tak jako v prvních letech. Místo na zdejším koupališti zůstává, stejně jako odvoz autobusem do Trutnova i neoficiální sraz majitelů VW Transporter," informoval o základních záležitostech jeden z pořadatelů Michal Binek.

Dvě legendy

Nejdůležitějším bodem je ale program. A ten letos nabízí menu pro široké spektrum hudebních fanoušků. Přijede například legenda českého undergroundu, Plastic People of The Universe. „To je moje dlouholeté přání. Jezdil jsem na ně už kdysi dávno a vždy jsem je chtěl mít na vlastním fesťáku. A teď se to povedlo," dodává Michal Binek.

A přijede i další legenda, tentokrát evropské punkové scény. Finští Appendix. „Letos hrají už tři desetiletí a teď jedou šňůru doma. Máme tu čest tam s nimi tento víkend odehrát dva koncerty. Jeden v Helsinkách a druhý v Pori," říká další z organizátorů a baskytarista kapely Benjaming Band Olin Dlouhý. „Už jsme s nimi hráli dříve, a tak jsme je zkusili oslovit. A povedlo se, Čechy jsou jejich oblíbená země. V pátek přiletí a po Chvalečské noci se zase vrací zpět," dodává.

První kapela vystoupí již v 10 hodin. „Takhle brzy se nikomu moc zahajovat nechce. Proto se toho ujme Benjaming Band. Původně jsme nechtěli hrát vůbec, ale takhle to ještě půjde," říká spolupořadatel Olin Dlouhý.

Pestré dopoledne

A opravdu se vyplatí přijet už dopoledne, protože po BNB přijde na řadu Pitocha, což je jedinečná podívaná. V podstatě cirkus na pódiu, s charismatickým francouzským zpěvákem převlečeným za klauna. Z alternativní hudby bude stát určitě za poslech První hoře, svéráznou show ve Chvalči vždy předvádí písničkář Xavier Baumaxa. Nebudou chybět ani „jamajští" zástupci Uraggan Andrew & Reggae Orthodox, domácí punková klasika Šanov 1 i funky Funktomass.

Předprodej lístků končí již dnes, na místě budou k mání za 330 korun. Ale je ještě šance získat je zadarmo. Od zítřka totiž bude v Krkonošském deníku probíhat soutěž.

Line up

10:00 – Benjaming band, 11:00 – Pitocha, 12:00 – Radio Jerevan, 13:00 – Werglův Pjos, 14:00 – Pavilon9, 15:00 – Sultan Soliman, 16:00 – People of the Haze (PL), 17:00 – Xavier Baumaxa, 18:00 – Šanov 1, 19:00 – První Hoře, 20:00 – Appendix (FIN),
21:00 – Uraggan Andrew & Reggae Orthodox, 22:00 – Plastic People of The Universe, 23:00 – Našrot, 24:00 – Funktomass, 1:00 – Mateyka (Pawlač zewls) & Dj ÁMA (Basssheriff sound).