Podle ředitele festival Libora Kasíka je Filament další koprodukční projekt festivalu. „Jeho autor Joseph Pinzon, sám špičkový akrobat, jenž působil například v Cirque du Soleil, jej bude v Uffu zkoušet s osmi performery a v pátek 3. června jej pak poprvé představí veřejnosti," uvedl Kasík.

Po dvou letech se do Trutnova vrátí například Švéd David Erikson. „David letos v Trutnově vystoupí se svým novým sólovým projektem Pink on the inside, který diváky díky neuvěřitelnosti výkonů, naléhavosti a zcela unikátní atmosféře dozajista strhne," dodal Kasík. Úplnou novinkou letošního festivalu bude vodní show francouzského souboru Compagnie Barolosolo nebo vystoupení finského uskupení Sirqus Alfon, kteří předvedou produkci na pomezí koncertu, technoparty a cirkusového představení.

Na festival jako tradičně dorazí i tuzemské soubory zabývající se novým cirkusem, který v posledních letech zažívá razantní rozvoj. „Zavítají k nám opět oblíbení Bratři v Tricku, a to nejen se svou novinkou s názvem Funus, ale i s Žonglérskými miniaturami, dále například Cink Cink Cirk, Cirkus LeGRANDO, Cirkus Tety, Squadra Sua, Vojta Fülep se Šárkou Bočkovou, Lucia Kašiarová s Vandou Hybnerovou, Ardor Viridis a další," uvedl Kasík.

Festivalové akce se uskuteční kromě centra Uffo také v cirkusovém šapitó a na různých místech ve městě. Festival začne v pátek 3. června vystoupením souboru Compagnie Barolosolo před Uffem, poslední akcí bude představení Davida Eriksona, které je naplánováno na nedělní večer.