Prvním filmem, který poběží na plátně, bude výpravný filmový portrét Amundsen o dobrodruhovi, který dobyl jižní pól a jako první dosáhl se svými expedicemi obou pólů zeměkoule. Film se natáčel i v Praze a zahrál si v něm Vojtěch Kotek, který ztvárnil roli německého polárního letce Karla Feuchta. V úterý se otevře také Městské muzeum ve Dvoře Králové.

"Hrát se bude kromě pondělí, kdy kino nepromítá, jednou denně, aby bylo možné prostory vydezinfikovat. Výjimkou bude středa 20. května, kdy je naplánováno také odpolední představení nejen pro seniory," říká ředitelka Hankova domu Jana Kubcová.

Městské kulturní zařízení Hankův dům zahájí provoz v pondělí 11. května, a to předprodejem vstupenek do tanečních a na podzimní koncerty. Otevírací doba bude zatím upravena na tuto dobu: pondělí a středa 14.00 - 17.00, úterý a čtvrtek 9.00 - 12.00.

Majitel klubu Vasil Teodoridis přihlásí HC Rodos do další sezony.
Na břehu Labe se bude druhá hokejová liga hrát také v další sezoně

"I vzhledem k daným pravidlům uvidíme, jaký bude zájem. Ochrannými pomůckami bude vybaven personál, pro všechny bude k dispozici dezinfekce na ruce," dodala Kubcová.

Ypsilonka v září

Divadelní představení a koncerty, které se měly konat v květnu a v červnu, byly přeloženy na letošní podzim. „A to kromě posledního koncertu Kruhu přátel hudby, který se uskuteční 9. června. V tomto případě nepředpokládáme, že by přišlo více než 100 povolených diváků, a tak jsme se rozhodli původně dubnovou akci nyní uskutečnit,“ vysvětluje Jana Kubcová.

Ředitelka Hankova domu se svým týmem naplánovala divadelní, koncertní a taneční sezonu 2020/2021 a program se v nejbližší době chystá představit veřejnosti. Během prázdnin v něm nechybí ani koncerty Hudebního léta. Zrušen byl sice zahajovací Dvůrfest, ale během července a srpna jsou naplánovány tři koncertní večery - rockový minifestival, bluegrass a revival.

V Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem byla zahájena nová výstava fotografií dokumentující proměny města.
Dvůr Králové dříve a nyní. Výstava přibližuje i čerpací stanici v centru města

„Co můžeme již nyní prozradit, je, že plánované divadelní představení Studia Ypsilon s názvem Utíkejte, slečno Nituš! se bude konat 30. září, koncert Hany Holišová a New Time Orchestra, jež se měl konat v rámci festivalu Dny R. A. Dvorského, se uskuteční 18. listopadu. A akce Hvězdy, jak je neznáte, s Jakubem Kohákem a Matějem Ruppertem, byla posunuta o rok, takže budeme vracet vstupné,“ upřesňuje Jana Kubcová.

Výstava o skautech přesunuta na podzim

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem se znovu otevře návštěvníkům v úterý 12. května. "Přístupné budou stálé expozice umístěné v Kohoutově dvoře, tedy Tradice vánočních ozdob, Historie města Dvora Králové a textilní průmysl na Královédvorsku, a galerie ve Špýcharu s Křížovou cestou. Expozice textilního tisku, která je umístěna v prostorách Střední školy informatiky a služeb na nábřeží Jiřího Wolkera, zůstane do konce května pro veřejnost uzavřena," říká zastupující ředitelka městského muzea Dana Humlová.

O akce, které se měly konat v uplynulých týdnech, veřejnost nepřijde. Výstava Nyní a dříve – Dvůr Králové na fotografiích, která se původně konala ve Špýcharu, bude od 1. července do 30. srpna nově přístupná ve výstavních prostorách Staré radnice. Výstava o historii skautského oddílu, která byla v plánu během dubna a května, je přesunuta na září.

Do konce května je otevírací doba Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem úterý - pátek 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00, sobota a neděle 13.00 - 17.00.

Tudy neprojedete. Ve Dvoře Králové probíhá rekonstrukce silnice Dvůr Králové nad Labem - Kocbeře v úseku od čerpací stanice po odbočku na Vítěznou.
Ve Dvoře Králové se opravuje příjezdová silnice do města