Festival odstartuje v pátek 17. března v Hankově domě Královédvorskou swingovou tančírnou. „Tradičně je připraven průřez žánry, a to s kapkou swingu. Jsme rádi, že tančírnu navštěvují jak zkušení tanečníci, tak mladí krátce po tanečních. A dojíždějí i z jiného kraje,“ říká ředitelka Hankova domu Jana Kubcová.

Hlavní festivalový večer se uskuteční v Hankově domě o týden později, v pátek 24. března, a publiku se představí Big Band Chrudim a Originální pražský synkopický orchestr. „Před zahájením koncertního programu a během pauzy ve foyer sálu zahrají také žáci místní ZUŠ R. A. Dvorského,“ upozorňuje Jana Kubcová.

Během dubna a května se poté v Krčmě Starý pivovar uskuteční dva klubové koncerty. Ve středu 12. dubna zahraje kvarteto z německého Hamburku The Chilkats, které nabídne originální pohled do minulosti, konkrétně na jump blues. V pátek 19. května pak festival uzavře koncert britsko-českého uskupení JNR Robinson Band. „Hlavní postavou je londýnský gospelový zpěvák původem z Jamajky Serge Robinson Jr., kterého doprovodí tři špičkoví čeští jazzoví muzikanti Jakub Zomer, Matěj Černý a Tomáš Hobzek,“ láká na závěr festivalu Jana Kubcová a dodává: „Věříme, že letošní program osloví nejen naše věrné fanoušky, ale také další milovníky dobré hudby nejenom z našeho regionu.“

Zdroj: Youtube

Dvacátý osmý ročník festivalu Dny R. A. Dvorského se uskuteční pod záštitou starosty města Jana Jarolíma, partnery jsou město Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj a Český rozhlas Hradec Králové.