Letošní filmová nabídka je opět velmi pestrá. Na své si přijdou milovníci skialpinismu, freeride lyžování, snowboardingu, kitesurfingu, plaveb i létání, jelikož největší filmový festival zimních sportů nabízí něco pro každého. Diváci se mohou těšit nejen na dobrodružné filmy plné adrenalinu a okouzlující přírody, ale také na poutavé lidské příběhy.

Jak uvádí ředitel festivalu Pavel Pichler: „Hlavním cílem festivalu je inspirovat lidi k tomu, aby přemýšleli o smyslu cestování, hodnotách a přírodě, nejen nad samotnými zážitky.“

Film „Osamění“ od Heather Mosher zachycuje příběh profesionální horolezkyně Sarah Heuniken, kterou ztráta přítelkyně na jedné z výprav dostala na samotné dno. Její cesta zpět do hor a k sobě samotné je plná výzev a překážek.

Snímek „Speedup: Himalájský příběh“ propojuje krásu velehor se snahou upozornit na dopady lidské činnosti a změny klimatu na přírodu nejvyšších hor světa. Horolezec, extrémní skialpinista a ambasador Světového fondu na ochranu přírody Benedikt Böhm překonává svými výstupy dosavadní rekordy. Tentokrát se spolu s Prakeshem Sherpou rozhodl zdolat sedmitisícový vrchol Himlung Himal v rekordním čase a zároveň ukázat světu důsledky lidské činnosti v krajině.

Milovníky čerstvého prašanu nadchne film „Lužba: Duše Sibiře“ od Andrého Costy. „Line And Air“ pak přináší úžasné výhledy z paluby ultralehkého letadla a svobodu, kterou si autorka Geraldine Fasnacht užívá při jízdě na snowboardu.

Český horolezec Ondřej Pekárek si ve filmu „Salaš: Gruzínský freeride,” sbalil stan, pořídil kamna, expediční saně a vyrazil. Spolu s ním můžou diváci objevovat dosud neprobádaná místa v Gruzii. Festival nabídne i zábavný sketch „Lalodge“ od Huga Laugiera, který se rozhodne v doprovodu bývalého biatlonisty Martina Fourcada vyzkoušet různé zimní sporty.

Jako každý rok se návštěvníci mohou těšit na širokou nabídku outdoorových snímků. Od roku 2011 nabízí Snow Film Fest divákům laviny zimního adrenalinu. Součástí festivalu jsou ale i přednášky a besedy se sportovci, cestovateli a dobrodruhy. Výběr těch nejlepších snímků zajišťuje a také celý festival pořádá Svět Outdooru.