Americký časopis DownBeat ho zařadil mezi 10 nejlepších big bandů světa. Na jeho koncertech hostovaly největší hvězdy jazzu i popu jako Dizzy Gillespie, Diana Ross and The Supremes, Ray Conniff, Ray Charles, Liza Minnelli, James Morrison, New York Voices či Zbigniew Namyslowski. 

Legendární kapelník Gustav Brom odevzdal před svým odchodem taktovku do rukou dirigenta Vláda Valoviče. Pod jeho vedením hrají „bromovci“ nejen známé swingové skladby, ale i výtečné vlastní kompozice.

Rodák z New Yorku Chuck Wansley začal svoji profesionální kariéru jako zpěvák a bubeník, když jako osmnáctiletý začal cestovat po světě se skupinou Up With People. Po několika letech koncertování se vrátil do USA, kde podepsal první smlouvu s nahrávací společností Prism Records a poté s Motown. U tohoto věhlasného labelu vydal jako zakládající člen skupiny Warp-9 dvě alba. Postupem času ho kariéra zavedla do Los Angeles, kde získal hvězdnou pověst jako dynamický umělec, kapelník a zpěvák celé řady hudebních stylů. Dnes vede svou kapelu Chuck Wansley After Hours, jež hraje zejména R´n´B ve stylu Motown, americký swing, jazzové standardy, blues a latinskoamerickou hudbu.