Televizní národ ho zná nejspíš z „nekonečného“ seriálu Ulice, ale už se moc neví, že tento herec taky rád fotí. Jednu fotografickou výstavu už měl před pár lety na Moravě, druhá je naplánována od března v galerii Kulturního a informačního centra v Lomnici nad Popelkou. 


Budeš mít v Lomnici nad Popelkou výstavu fotografií. O jaké fotografie půjde, jaké téma sis vybral?
Pro Lomnici nad Popelkou připravuji výstavu fotografií, a to na téma Židovské hřbitovy. Otázkou pro mnohé může býti, proč zrovna hřbitovy. Pro mě jsou kronikou. A náhrobky doslova umělecké artefakty doby. Židovské hřbitovy jsou často uzavřené, ztracené v lese, opuštěné. Bylo pro mě kouzelné za časného rána chodit hřbitovem, všude neskutečný klid, měkké světlo, které jsem se snažil zachytit…

To ale není tvoje první výstava, že ne?
První výstavu – Kresba světlem – jsem měl před lety ještě se dvěma fotografy v Holešově. Jsem v podstatě barvoslepý (smích). Vnímám světlo a baví mě jej zachytit v přírodě. Mám rád samotu, procházení se krajinou, klid a dělat „cvak, cvak“.

Co tě k fotografování inspiruje či motivuje?
Židovské hřbitovy mě oslovily svou krásou. Svou historií, tím, že tzv. většinová společnost vykazovala místa pro zesnulé mimo města. Fotografoval jsem je po celé Moravě, namátkou šlo o Ivančice, Kounice, Opava, Třebíč či Mikulov. 


Vraťme se k tvé původní profesi. Známe tě ze seriálu Ulice, ale určitě to není jen Ulice, kde hraješ Richarda Zajíčka. Ale ty hodně hraješ i divadlo. Je pravda, že máš před premiérou?
Dne 9. března jsme měli premiéru hry Christophera Duranga „Nevyléčitelní“. Velice vtipný text o tom, jak najít v životě ten správný vztah… Hraji tu psychiatra – Tak co vás trápilo tento týden?