Interprety koncertu byli trumpetista Jiří Houdek a varhaník Petr Čech. Oba patří ve svém oboru k naší absolutní špičce, výčet jejich úspěchů by byl velmi dlouhý.

První polovina programu se nesla v tradičnějším duchu, posluchači měli možnost vyslechnout si osvědčená díla, především úvodní Preludium z Te Deum M. A. Charpentiera nebo Sonátu g moll Pavla Josefa Vejvanovského. Skladby pro trubku a varhany střídaly sólové varhanní vstupy s díly N. Bruhnse a J. S. Bacha.

Druhá polovina koncertu pak přinesla dramaturgické překvapení, vedle Vodní hudby G. F. Händela (Suita pro trubku a varhany) to bylo především netradiční zpracování Smetanova Vyšehradu - Fantasie na jeho motivy od Josefa Kličky a Koncert pro trubku a varhany Vincenza Belliniho, kterého vnímáme především jako operního autora.

Interpretace všech těchto náročných hudebních děl byla mistrovská, což potvrdil nadšený závěrečný potlesk, na který oba interpreti reagovali populárním přídavkem - Ave Maria od Franze Schuberta.

Nezbývá, než se těšit na další koncert festivalu Hudební léto Kuks, který se bude konat na stejném místě v sobotu 18. července v 18 hodin a vystoupí na něm sólistka drážďanské Semperovy opery Štěpánka Pučálková a varhanice Michaela Káčerková.

Petr Mádle